Příběhy klokánkových dětí. Jitušku a Lucinku rodiče nechávali mrznout venku. Kvůli pití

Příběhy klokánkových dětí. Jitušku a Lucinku rodiče nechávali mrznout venku. Kvůli pití
ilustrační foto pixabay.com

Dvě malé dívky přivezli do Klokánku policisté. Objevili je v zimním měsíci sedět v podvečer venku na lavičce. Dívky se prý snažily dostat domů, ale nikdo jim neotevřel.

V teple Klokánku se rychle rozkoukaly a rozpovídaly. Po pár hodinách si pro ně přišel otec, jenomže byl naprosto opilý. Jeho žena se za něho omlouvala a odvedla ho domů, že si pro dívky přijdou později. Jenomže se ukázalo, že to tak úplně snadné nebude. Vyšetřování OSPOD později ukázalo, že nejen otec se rád napije, ale i matka dívek je velmi závislá na alkoholu a utrácí veškeré peníze za pití. Dívky proto zůstaly na čas v Klokánku, kde se mezitím spřátelily s dalšími dětmi.

Po čase ale přišlo rozhodnutí, které všechny šokovalo. Jitka s Lucinkou se mohou vrátit domů, rodiče prý přestanou pít a postarají se o to, aby se situace z dřívějška už nikdy neopakovala.

Jenže netrvalo ani měsíc a holčičky opět seděly venku na lavičce. A tentokrát po chvíli čekání samy našly Klokánek a poprosily o pomoc, které se jim samozřejmě dostalo.

Příběh má ale nakonec šťastný konec. Ukázalo se totiž, že matku nejvíce ke dnu stahuje její partner, který jí do pití uvrtal. Poté, co ho opustila a začala na sobě pracovat, byla schopná se ze závislosti skutečně dostat. Holčičky jí tak byly svěřeny do péče, a i přesto, že Klokánek byl zpočátku k situaci skeptický, ukázalo se, že tuto šanci už žena nepromarní. Z Jitky i Lucinky vychovala slušné milé slečny a dala jim vše, co do života potřebovaly. (red)

Poslat nový komentář