Nová cesta se již blíží – tentokrát střední Amerika

Nová cesta se již blíží – tentokrát střední Amerika
ilustrační foto

V loňském roce jste rádi četli o Katčině cestování. Právě teď je Katka někde ve střední Americe a připravila pro vás další sérii svých cestopisných zážitků. Tak si nachystejte něco dobrého k pití a začtěte se do další části našeho Putování s Katkou. A začínáme přípravou na cestu.

„Za dva měsíce vyrážím... Tentokrát za poznáním další části střední Ameriky. Začnu v Mexiku na Yukatánském poloostrově, kde hodlám strávit jako dobrovolnice dva měsíce v některém z hostelů u břehů Karibského moře (a také poprvé v životě Vánoce mimo Českou republiku). Během těch dvou měsíců se budu snažit utratit jen minimum peněz, navštívit co nejvíce míst na Mayské riviéře, odpočívat a pokud to bude možné, chtěla bych vést nějaké hodiny Zumby.

Již v Mexiku začnu část cesty zaměřenou na mayské památky (Chichén Itzá je samozřejmostí). Z Mexika se přesunu na konci ledna 2014 do Belize a po necelých dvou týdnech do Guatemaly, kde návštěvou archeologického parku v Tikalu zakončím "mayskou" část putování a zaměřím se spíše na přírodní krásy. V Guatemale začne moje "vulkanická" část cesty (doufám, že se žádná ze sopek nerozhodne náhle vybouchnout). V rámci necelých tří týdnů chci strávit několik dní na pobřeží Pacifiku v surfovém kampu a opět zkoušet chytit nějakou tu vlnu. A pokud budou dobré podmínky, tak bych dala i nějaký ten rafting.

Z Guatemaly se přesunu na dva týdny do El Salvadoru za přírodními krásami. Cestu zakončím v Nikaragui, kde se projdu koloniálními městy, vystoupám na některou ze sopek, navštívím rumárnu a posledních několik dní strávím opět surfováním.

Moje cesta křížem krážem střední Amerikou mi zabere čtyři měsíce. Doufám, že se vyvede minimálně tak dobře, jako moje předchozí cesta po Kolumbii a Panamě, na kterou velmi ráda vzpomínám a kterou bych si hned zopakovala.

Zatím se mějte hezky.

Vaše Katka

Poslat nový komentář