Terezce se zastesklo, a tak vymyslela „hanácké ratatouille“.

Terezce se zastesklo, a tak vymyslela „hanácké ratatouille“.
ilustrační foto

Z dalekého Norska nám Terezka Sehnalová poslala svůj recept na „hanácké ratatouille“. Tak vyzkoušejte. Příprava čtyř porcí vám zabere zhruba 35 až 40 minut.

Potřebovat budeme: 1 střední cuketu, 1 zelenou papriku, 1 červenou papriku, 1 mrkev nastrouhanou na plátky, 10 cherry rajčat (nebo jedno větší), 1 velkou cibuli, 4 stroužky česneku, 150g žampionů, 4 lžíce sojové omáčky, italské koření, chilli koření, 3 lžíce olivového oleje, hrst kešu ořechů, velká hrst čerstvého koriandru, hrst sezamových semínek a strouhaný sýr.

Jako přílohu zvolila Terezka kuskus. Bude jej potřeba 250 g, 500 ml vody, lžíce, oleje a špetka soli.

Postup

1. Nejdřív si nakrájejte všechny ingredience. Cibuli a česnek na malé kousky, papriku na plátky, mrkev nastrouhejte na plátky "loupačem" na brambory atd.

2. Na pánvi rozehřejte olivový olej a nechte na něm na pár minut zezlátnout cibuli. Přidejte sojovou omáčku. Poté postupně přidejte cuketu, papriku a žampiony a rajčata každou ingredienci duste pár minut. Meztím si v malém hrnečku nasucho opražte sezmanová semínka a podle návodu na obalu připravte kuskus (většinou stačí na množství kuskusu přidat jednou tolik vařící vody, trochu osolit a zakápnout olejem a nechat pár minut pod pokličkou).

3. Když je celá směs už dostatečně podušená, přidejte koření, česnek, mrkev, kešu a koriandr.

4. Směs můžete s kuskusem buď smíchat dohromady a nebo podávat zvlášť. Na závěr posypte sezamovými semínky a strouhaným sýrem.

Dobrou chuť :)

(red)

Poslat nový komentář