Konec front v obchodech. Novela zákona ukládá povinnost pouštět zákazníky dovnitř po jednom!?

Konec front v obchodech. Novela zákona ukládá povinnost pouštět zákazníky dovnitř po jednom!?
ilustrační foto

 

"Je to úžasné, konec front u pokladen!", napsala do redakce jedna z našich čtenářek. Citovala zprávu, podle které sněmovna vyhověla stížnostem drobných obchodníků na zvyšování administrativní zátěže a schválila úpravu zákona, podle které musí zákazník po nákupu opustit provozovnu a dokud si prodejce nevyřídí nezbytné daňové formality, nesmí být do obchodu vpuštěn nikdo další. Poslanci úpravu projednali ve zrychleném režimu a protože prezident i senátoři se vzdali práva zákon vetovat, novela může vstoupit v platnost okamžitě. 

Klíčová změna se týká provozoven menších než 100 m², kde obchodník bezprostředně po odchodu zákazníka odešle elektronické daňové přiznání, až pak pustí dovnitř dalšího klienta. „Podobný systém bez problémů funguje například v ordinacích lékařů, takže předpokládáme, že obchodníci to také dokáží zvládnout a změnu zákona ocení,“ konstatuje náměstkyně ministra financí Mgr. Simona Hornochová. Další důležité informace si přečtete na http://www.infobaden.cz/2015/02/26/konec-front-v-obchodech-novela-zakona-uklada-povinnost-poustet-zakazniky-dovnitr-po-jednom/. A PvNovinky doufají, že oceníte jedinečně propracovaný fake, neboli klamnou zprávu. Těmi totiž infobaden.cz doslova hýří. Kde jinde si přečtete informace jako  - Stát spouští centrální registr zahrádkářů a ilegální pěstitelé konopí už nezasejí či Vyhledávač Google končí. Vše podstatné už bylo nalezeno. (ber, infobaden.cz) 

Komentáře

Jsem myslel, že apríl je až 1.dubna a on je koncem února :-) Navrhl bych novelu zákona a poslance bych do sněmovny nepouštěl vůbec...

Poslat nový komentář