legrace

Fotopostřeh. Fofola žije

Foto čtenář

I když reklamy s psíkem Fofolou jsme již delší dobu v televizi neviděli, jeho odkaz žije.

V jednom pohostinství na Prostějovsku mají na jeho počest Fočenou malinu. (red)

Fotopostřeh: Pro fotku všechno!

Foto ber

Jsem z rodu "cvakálků". Fotím vše zajímavé, co mi přijde před objektiv, aniž dbám na kompozici, úhel, světlo. I tak se občas některý snímek výjimečně povede. 

Do Mistra fotografa mám opravdu daleko. O tom sem se přesvědčila na páteční dýňové stezce ve Smetanových sadech. Fotograf Prostějovský neváhal před objekty svého zájmu ulehnout na ledovou zem. Tomu říkám umělecké nadšení! (ber)

Fotopostřeh: Blíží se hody

ilustrační foto

Hody jsou  velkým svátkem, zejména na jižní Moravě. Takže si místní vymysleli i vlastní dopravní značku.

Ve městech už na hody moc nedržíme. Škoda. To bychom si takové značky klidně mohli namalovat také. Ale tu nohu z plynu dávejte i bez ní. (ber)

 

I Plumlovská přehrada má svého vodníka

Foto ber

"Vodník! A řekl mi Fando...," vypravil ze sebe pošťák v podání Petra Nárožného v jedné z nejúspěšnějších českých komedií Jak dostat tatínka do polepšovny. Trošku jinak reagoval chlapec, vedle kterého se "vodník" objevil při koupání v Plumlovské přehradě.

"Jé, dobrý den," pozdravil udivený hošík muže v zeleném. Tomu k dokonalosti vodnické figury chyběl jen klobouk a nějaké barevné pentličky. Ze šosu příslušníku 102. průzkumného praporu, který spolu s kolegy trénoval seskoky do nádrže, kapalo docela dost. (ber)

 

Fotopostřeh: K dobré náladě stačí málo

Foto ber

Jsou dny, kdy se nám nechce vůbec nic. A už ani náhodou nemáme náladu na nějaké radosti.

A pak potkáte v ulicích červené tričko, jehož majitel je opačného názoru. A rázem jde pusa do rohlíku. Tak pěkný čtvrteční den a s úsměvem! (ber)

 

Fotopostřeh: Pracující vodník

Foto ber

Když jsem byla malá, bydleli jsme kousek od Hloučely. Ta se stala naším rájem. V zimě jsme na zamrzlé hladině proháněli brusle, v létě plavali v tůních, chytali rybky a raky a stavěli hráze.

Občas se nám povedl i nějaký ten mlýnek. Ovšem ten, který je u mostu v Bílovicích, je dokonalý. Mlýnské kolo totiž roztáčí parádní vodník. Přiznám se, že tenhle pohled potěšil nejen moje oko. (ber)

Fotopostřeh: Není sleva jako sleva

Foto ber

Někdy se obchodníci tak soustředí na nalákání zákazníků ke koupi, až si nevšimnou základní věci.

Třeba jako v jednom prostějovském marketu. Brali byste takovou slevu? Já ne. (ber)

Fotopostřeh: Přidávám se!

Foto ber

Tento požadavek zachytilo oko redakčního fotoaparátu na vývěsní tabuli jednoho prostějovského marketu.

Celkem se autorovi nedivím, také jsem druh zvaný hodný blbec. Takže přemýšlím, že připíšu i svoje telefonní číslo. (ber)

Osamocený psí cestovatel v MHD na cestě z Vrahovic!

ilustrační foto psiusmev.cz

S úsměvnou psí historkou se pochlubila jedna z čtenářek PvNovinek. Do autobusu MHD, směřujícího z Vrahovic do centra, nastoupil pes. Jenže bez pána. 

"Nastoupil u školy, vyskočil na jedno ze sedadel a díval se z okna. Na první zastávce vyběhl prostředními dveřmi, rozhlédl se a nastoupil zadními dveřmi zpět. A opět vyskočil na sedačku. To už jsme se po sobě dívali, komu patří. Z cestujících nikomu. Ale evidentně věděl, kam jede," popsala s úsměvem paní Věra.

Cestující nečekali a upozornili řidiče, aby zastavil, což tak učinil na další zastávce. "Řidič zastavil a pes nabral směr a zmizel, pravděpodobně k cíli své cesty," dodala. V autobuse zanechal úsměvy na tvářích cestujících. (red)

Fotopostřeh: Čert má mnoho podob

ilustrační foto

Všichni známe čerty z pohádek, i ty, kteří nám nahánějí strach co by součást družiny Mikuláše. Existují ale i další čerti.

Třeba čert likér nebo čert vyorávač brambor. My měli Čerta kocoura, znala jsem Čerta psa. Před pár dny jsem u jednoho z prostějovských příbytků vyfotila tyhle dva. Ne čerty, ale čertíky. A v téhle podobě se mi líbí nejvíc. (ber)