Dotknout se duhy? To děti ve ptenské škole dokáží!

Dotknout se duhy? To děti ve ptenské škole dokáží!
Foto HeB
Další fotky: 
Dotknout se duhy? To děti ve ptenské škole dokáží!
Dotknout se duhy? To děti ve ptenské škole dokáží!
Dotknout se duhy? To děti ve ptenské škole dokáží!

 

Ptení – Příslovečný dotek duhy je spojován s možností přát si něco dosud nesplnitelného. Skoromuzikál Karla Foltina Dotknout se duhy bude mít v podání Ptenského dětského divadla (PĎĎ) světovou premiéru v neděli 15. března odpoledne.

Příběh o cestě za duhou, na jejíž konci by si mohli splnit svoje tajné přání hlavní postavy Růženka s Lukášem, má možná trochu nečekaný konec. Jejich snem se nakonec stává jejich touha, aby už nikdo nemusel pro splněná přání cestovat až za samotnou duhou, ale mohla se mu vyplnit, i když jí zahlédne třeba jenom kousek někde na obzoru…

„Čím dál víc se bavím tím, jak se divadlem baví samotné děti,“ prozradil PvNovinkám po úspěšné páteční kostýmové generálce principál PĎĎ, zároveň autor pohádky a režisér, Karel Foltin.

Nejnovější pohádka je již dvaadvacátou v řadě, kterou s dětským divadlem připravil. V průběhu let se vystřídaly nejen generace herců, ale i on sám se z ředitele školy stal ‚ředitelem ve výslužbě‘. Jak přiznává, ne o všech dětech už má ve škole dokonalý přehled, takže noví herci prochází improvizovaným castingem. „Ten probíhá tak, že malí adepti stojí na pódiu a já poslouchám na druhém konci sálu. A musí mluvit tak, abych je slyšel,“ naráží na jednu ze základních podmínek herectví nejen v PĎĎ, ale i na světových scénách.

To, že PĎĎ není jenom hraní si na divadlo, dokládá i fakt, že aktéři titulních rolí Eliška Navrátilová a Marek Musil se letos hlásili na hereckou konzervatoř. „Eliška se na školu dostala, Marek mezi pětapadesáti uchazeči skončil asi patnáctý, což je rozhodně také úspěch,“ poznamenává Foltin. To koneckonců může posoudit každý, kdo se vydá na premiéru v neděli 15. 3. od 15 hodin v aule základní školy ve Ptení. V rychlém sledu pak budou následovat reprízy, na které se vždy sjíždějí vrstevníci herců z širokého okolí. (HeB)  

Poslat nový komentář