Nejlepším ležákem je Zubr Gradus

Nejlepším ležákem je Zubr Gradus
ilustrační foto
Další fotky: 
Nejlepším ležákem je Zubr Gradus

Osminásobný úspěch pivovarů Zubr, Holba a Litovel v soutěži České pivo 2021.  Zubr má absolutního vítěze

 

Pivovary celkem ovládly tři z šesti vyhlašovaných kategorií, a k tomu se tato piva mohou těšit z dalších pěti medailí. A nezůstalo jen u piva. Do Síně slávy za celoživotní přínos oboru byl slavnostně uveden  Vilém Nohel, který je s těmito pivovary celoživotně spojen.

Každoroční klání o nejlepší pivo v odborné degustační soutěži České pivo připadá na konec září. Letošní rok nebyl výjimkou a opět byl velmi úspěšný pro moravské pivovary Zubr, Holba a Litovel, které zcela ovládly královskou kategorii ležáků. Vítězem se stal již podruhé v této soutěži dvanáctistupňový Zubr Gradus. Při sběru medailí nezůstalo jen u této kategorie. Hanušovický pivovar si se svým pivem Holba Šerák odnesl zlato v kategorii světlých 11 % ležáků. Nejlepší světlé výčepní pivo má také svého moravského šampióna, stal se jím Zubr Classic opět z pivovaru Zubr. Litovelská piva si pak odvezla ještě další tři medailová ocenění z kategorií nealkoholických a ochucených piv.

Zubr Gradus je jedinečný díky své charakteristické silné a plné chuti. Mimořádně vysokou kvalitu tohoto dvanáctistupňového ležáku ocenili degustátoři již před dvěma lety, kdy si Zubr Gradus v této královské kategorii odnesl svou první zlatou medaili. Letošní druhou příčku v téže kategorii obsadil pivovar Litovel s ležákem Litovel Premium, který opakovaně a dlouhodobě potvrzuje svou vysokou kvalitu na prestižních tuzemských i zahraničních degustačních soutěžích. Třetím nejlepším ležákem byl vyhlášen ležák Holba Premium.

Nejlepší tuzemskou jedenáctkou ve stále oblíbenější a neméně sledované kategorii - 11 % světlé ležáky je podle odborníků pivo Holba Šerák. Potvrdilo tak své exkluzivní postavení v rámci značky Holba a připsalo si tak již celkově 11. ocenění v rámci největších tuzemských a zahraničních soutěží.

V konkurenci světlých výčepních piv se opět neztratil pivovar Zubr a se svým pivem Zubr Classic si připsal další zlatou medaili. Kvalitu moravských piv potvrdilo také pivo Litovel Free, které se umístilo na třetím místě v kategorii nealkoholických piv. Za velký úspěch lze označit druhé místo letošní litovelské novinky Litovel Řezaný Citron, který zvýraznilo i Litovel Pomelo, které získalo třetí místo v kategorii nealkoholických ochucených piv.

Neméně významným oceněním, které Český svaz pivovarů sladoven každoročně uděluje, je uvedení významných osobností do Síně slávy českého pivovarnictví a sladařství za celoživotní přínos oboru. V letošním roce toto prestižní ocenění získal  Vilém Nohel, výrobně-technický ředitel skupiny pivovarů Zubr, Holba, Litovel, který v pivovarsko-sladařském oboru působil 55 let. Sladařství a pivovarství jsem studoval na střední průmyslové škole v pražské

 

Soutěž České pivo

Tradiční prestižní odborná soutěž České pivo se letos konala po jednadvacáté. Pořádá ji Český svaz pivovarů a sladoven ve spolupráci s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským. V letošním roce se soutěžilo celkem v šesti kategoriích: světlé ležáky, 11% světlé ležáky, světlá výčepní piva, tmavá piva, nealkoholická piva neochucená a nealkoholická piva ochucená. Vedle vyhlášení výsledků soutěže České pivo jsou během Svatováclavské slavnosti také uváděny významné osobnosti do Síně slávy českého pivovarnictví a sladařství za celoživotní přínos oboru a je udělována Cena českého sládka F. O. Poupěte za přínos pivovarství, sladařství a návazným odvětvím v ČR. (red)

Poslat nový komentář