Tip na koupání. Tovačovská riviéra na Annínském jezeře

Tip na koupání. Tovačovská riviéra na Annínském jezeře
Foto Českomoravský štěrk

Tip na koupání. Tovačovská riviéra na Annínském jezeře

Na letní sezonu připravila společnost Českomoravský štěrk novou rekreační oblast v lokalitě tovačovských jezer. U Annínského jezera vybudovala  zázemí pro koupání. Na bezmála půlkilometrové pláži najdete komfortní vstupy do vody v podobě pozvolných svahů a přístupových lávek.  Těžaři rozšířili i samotnou pláž. 

Výstavba trvala tři měsíce a těžaři při ní využili i materiál z dosud fungující nedaleké pískovny. Plocha ke koupání, vymezená lanem s bójkami, dosahuje přes 24 hektarů.  Areál těžaři městu pronajali za symbolickou korunu a zajišťovat zde budou odvoz odpadků, sečení trávy a servis toalet.

 "Je všeobecně známo, že nejlepší koupání s nejčistší vodou v Česku nabízejí vytěžené pískovny a zatopené kamenolomy. Většinou jde ale o trochu 'punkové' aktivity, protože u těchto vodních ploch často chybí základní zázemí i přístup do vody. Tovačovská riviéra bude v tomto ohledu výjimečná a spíše než divočinu by měla připomínat klasické koupaliště vhodné i pro rodiny s dětmi," uvedl Tomáš Bína ze společnosti Českomoravský štěrk.  (ber)

Komentáře

Vůbec se tady o tom nemělo psát, sví hovna ať si Prostějováci užijí na Plumlově!

Poslat nový komentář