Policisté si posvítili na nákladní vozidla

Policisté si posvítili na nákladní vozidla
Foto Policie ČR
Další fotky: 
Policisté si posvítili na nákladní vozidla

Dopravní policisté se společně s kolegy z cizinecké policie a pracovníky Centra služeb pro silniční dopravu Ministerstva dopravy zaměřili v úterý 12. září na kontroly nákladní a autobusové dopravy v Olomouckém kraji.

Během kontrol, které probíhaly v areálu dálničního oddělení Kocourovec, policisté ověřovali, zdali řidiči nepřekračují povolené hmotnostní limity nákladních a užitkových vozidel, a také zda dodržují povinné přestávky v řízení. Dále se zaměřili na kontrolu patřičných dokladů či správné upevnění nákladu.

Cizinečtí policisté pro změnu pátrali po nelegálních migrantech, kteří by se mohli skrývat v nákladních prostorech vozidel.

„Celkem policisté zkontrolovali přes dvě desítky vozidel, a u více jak poloviny z nich zjistili závažné nedostatky, které se týkaly zejména přetížení hmotnostního limitu vozidla. S viníky tohoto protiprávního jednání byla věc řešena buď na místě v rámci příkazního řízení blokovou pokutou či oznámena příslušnému správnímu orgánu,“ doplnil policejní mluvčí Marek Váňa. (red)

Poslat nový komentář