Jezdíme rychle, odhalila policejní akce

Jezdíme rychle, odhalila policejní akce
ilustrační foto PČR

Ve dnech 26. až 28. února proběhla v rámci celého Olomouckého kraje krajská dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholu či jiných omamných a psychotropních látek. Na Prostějovsku se akce zúčastnilo dvanáct policistů z dopravního inspektorátu v Prostějově. 

V průběhu akce nasazení policisté zkontrolovali celkem 175 vozidel a žádného zakázaně - ovlivněného řidiče nezjistili. Zato ale zjistili 42 jiných přestupků, které vyřešili ihned na místě uložením blokových pokut v celkové výši 21 200 korun. Nejčastěji zjištěným přestupkem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti ve 28 případech.

Na krajskou akci bezprostředně navázala dopravně bezpečnostní akce v režii územního odboru Prostějov. Ta proběhla dne 29. února v době od 5:00 do 9:00 hodin a zapojilo se do ní celkem 19 policistů z dopravního inspektorátu i všech obvodních oddělení na Prostějovsku. "Během této akce policisté zkontrolovali 389 motorových vozidel a zjistili 43 přestupků. 38 přestupků vyřešili policisté na místě uložením blokových pokut v celkové výši 10 800 korun. Zbylých pět přestupků bude oznámeno k dořešení příslušnému správnímu úřadu. Nejčastěji zjištěným přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel. Ve dvou případech byli řidiči pod vlivem alkoholu a v jednom případě pod vlivem omamných nebo psychotropních látek," informoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Poslat nový komentář