Policisté na Prostějovsku narazili na pět řidičů s pozitivními testy na drogy

Policisté na Prostějovsku narazili na pět řidičů s pozitivními testy na drogy
ilustrační foto PČR

V pondělí ráno před šestou hodinou policisté zastavili řidiče vozidla Renault na ulici Fibichova v Prostějově. Sedmačtyřicetiletý řidič měl pozitivní orientační test na amfetamin / metamfetamin.

Krátce po sedmé hodině kontrolovali řidiče vozidla Škoda v obci Plumlov – část Soběsuky. Jednatřicetiletý řidič měl pozitivní orientační test na kanabis. Muž uvedl, že den předtím vykouřil dvě skleněnky marihuany.

Před půl desátou dopoledne policisté zastavili řidiče osobního vozidla v obci Mostkovice. Jednačtyřicetiletý řidič měl pozitivní orientační test na kokain.

O půl jedenácté dopoledne policejní hlídka zastavila řidiče vozidla Dacia na ulici Prostějovská v obci Mostkovice. U devětadvacetiletého cizince orientační test odhalil látky amfetamin / metamfetamin a opium.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté kontrolovali řidiče vozidla Opel na ulici Kojetínská v Prostějově. Čtyřicetiletý řidič měl pozitivní orientační test na THC.

„Všichni řidiči se podrobili lékařskému vyšetření spojeného s odběrem biologického materiálu. V tuto chvíli jsou podezřelí z dopravního přestupku, že řídili vozidla po užití jiné návykové látky, za které jim hrozí pokuta od 2 500 do 20 000 korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku,“ doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

 

Poslat nový komentář