V Olomouckém kraji je 141 potvrzených případů nákazy koronavirem

V Olomouckém kraji je 141 potvrzených případů nákazy koronavirem
ilustrační foto

K dnešnímu ránu bylo v Olomouckém kraji prokázáno 141 případů nákazy koronavirem, 2 lidé se vyléčili. V České republice je nakaženo 1775 lidí, vyléčeno 10, zemřelo 6. 

Zatímco Olomoucký kraj hlásí dva vyléčené pacienty, úmrtí doposud ani jedno. První celostátní obětí byl 22. března muž ve věku 95 let, pozitivní na koronavirus. Podle nemocnice Na Bulovce byl hospitalizován 18. března, kdy se u něj potvrdila infekce. Trpěl řadou zdravotních problémů. Druhou obětí je muž, kterému selhávaly orgány kvůli nádorovému onemocnění. Nákaza koronavirem jeho smrt urychlila. V nemocnice v Havířově byl hospitalizován od minulé středy, zemřel v úterý 24. března. "Muž narozený v roce 1975 měl rozsáhlé nádorové onemocnění s pokročilými metastázami do dalších orgánů. Nákaza koronavirem jeho smrt bohužel uspíšila,“ uvedla mluvčí nemocnice Irma Kaňová.

Třetí oběť ohlásila v úterý večer pražská Všeobecná fakultní nemocnice. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha měla 71letá seniorka další zdravotní problémy. Trpěla chronickou obstrukční plicní nemocí a nebyla hospitalizována kvůli koronaviru.

V pražské Nemocnici na Bulovce zemřel ve středu ráno 83letý pacient s koronavirem. Byl čtvrtou českou obětí nákazy.

Pátou obětí byl 88letý muž ze Středočeského kraje. Byl v domácím léčení, trpěl chronickým onemocněním.

Šestý pacient zemřel v Thomayerově nemocnici v Praze. Měl pokročilé srdeční selhání. (ber)

Poslat nový komentář