Děti do dvou let a samotní řidiči v autě nemusí nosit pokrývku úst a nosu

Děti do dvou let a samotní řidiči v autě nemusí nosit pokrývku úst a nosu
ilustrační foto pixabay.com

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo s účinností od 31. března 2020 mimořádné opatření, kterým se stanovují výjimky z dosud platného krizového opatření. Děti do dvou let věku a řidiči motorových vozidel, kteří jsou sami v uzavřeném vozidle, nemusí mít pokrývku úst a nosu.

„Shodli jsme se, že roušky či podobná zábrana úst a nosu může velmi malým dětem znesnadňovat dýchání, proto jsme stanovili výjimku pro děti do dvou let. Také není nutné, aby řidiči, kteří jsou sami v uzavřeném vozidle, kdy nehrozí přenos šířením kapének na jinou osobu, měli nutně roušku,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Pro ostatní nadále platí povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest v místech mimo bydliště. Takovou ochranou je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének.

Na základě jednání vlády se také se stávajícími výjimkami prodlužuje uzavření obchodů, restaurací, omezení pohybu osob a omezený provoz úřadů do 11. dubna 2020. (Zdroj MZ ČR)

Komentáře

Vláda???Napřed roušky,zákaz cestování,pomalu prý na 2 roky a teď za týden už prý přišli na to,že promořovat populaci je řešení........hahahaha.Vir,který mutuje se jim na promoření akorát vykálí.Změní se a hotovo.Nic o něm navíc neví.Nebo chtějí,aby s námi byl natrvalo s tím,že populace bude chcípat v 45 letech?A když se někdo dožije 80 bude to rarita?Vláda?Spíš k smíchu.Demokracie bláznů.

Poslat nový komentář