Roušky dolů. Ale ne všude!

Roušky dolů. Ale ne všude!
ilustrační foto olkraj.cz

Prvního července může většina obyvatel České republiky odložit roušky. Neplatí to však všude. Roušku si od zítřka budeme muset nasadit už jen při návštěvě zdravotnického nebo sociálního zařízení. Příkaz se vztahuje se i na agentury domácí péče. „Důvodem je cílená ochrana zranitelných skupin obyvatel,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Moravskoslezský kraj pravidla naopak zpřísní. V celém kraji bude nadále platit povinnost nosit roušky na hromadných akcích nad sto osob a u osob vykonávající epidemiologicky závažné činnosti v bližším kontaktu než 1,5 metru od klienta s výjimkou stravovacích služeb. Ve vybraných obcích Karvinska a Frýdecko-Místecka platí povinná pokrývka úst a nosu ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve veřejné dopravě. Zavádějí se i další opatření.

Roušky zcela neodloží ani Pražané. V hlavním městě zůstane povinná ochrana úst a nosu na větších akcích (týká se vnitřních hromadných akcí nad sto osob) a v metru. V ostatních typech hromadné dopravy již od července roušky nebudou povinné. (ber)

Poslat nový komentář