Při druhém vloupání do sokolovny byl dopaden!

Při druhém vloupání do sokolovny byl dopaden!
ilustrační foto

V úterý po čtvrté hodině ráno dopadli plumlovští policisté v sokolovně u fotbalového hřiště v obci Mostkovice jednačtyřicetiletého muže. Muž do vnitřních prostor sokolovny vnikl za použití násilí, ale nic zde neodcizil. Na základě důkladně provedeného prověřování a výslechu zadrženého se policistům podařilo muže ustanovit jako podezřelého z vloupání do stejného objektu ze dne 15. února letošního roku.

"Při tomto skutku podezřelý v objektu odcizil kovové dózy s mincemi v celkové hodnotě 3 600 korun. Muž se k tomuto skutku přiznal. Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu krádež. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení podezřelému za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

Při provádění dalších úkonů vyšlo najevo, že po muži je na základě příkazu k zadržení vydaného Okresním soudem v Prostějově dne 16. 3. 2017 vyhlášeno celostátní pátrání pro podezření ze spáchání přečinu zpronevěra. Toho se měl dopustit tím, že v měsíci červnu roku 2016 svému zaměstnavateli zpronevěřil křovinořez značky Stihl a finanční hotovost ve výši tři tisíce korun. Stroj poté prodal a utržené peníze společně s ostatními užil pro svoji potřebu. V této věci si muž od kriminalistů včera převzal sdělení obvinění. "V případě prokázání viny a odsouzení mu za tento skutek hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář