Do obchodu si chodí jako do spíže

Do obchodu si chodí jako do spíže
ilustrační foto

Z přestupků proti majetku podezírají policisté třiatřicetiletého muže z Plumlova. Navázal tím na své protiprávní jednání z minulého roku, kdy za něho byl už i odsouzen. Z uloženého trestu si však zjevně ponaučení nevzal, protože v tomto roce se měl dopustit už pěti krádeží v různých obchodech.

Ve dvou prostějovských prodejnách měl odcizit potraviny a drogerii. Ve stejném oboru působí i v místě svého bydliště v Plumlově. Plumlovští policisté ho podezírají ze tří skutků, při kterých se zaměřil na značkový alkohol. V prvních dvou případech si zboží bez zaplacení odnesl, ve třetím byl pracovníkem prodejny přistižen a dvě odcizené lahve Jack Daniels Honey v hodnotě 1 345 korun vrátil.

"Celkem prodejci škodu způsobenou podezřelým mužem vyčíslili na více než 4 tisíce korun. V jednom případě mu s krádeží pomáhala jeho šestadvacetiletá přítelkyně. Z přestupků proti majetku jsou tak podezřelí oba. Za každý z nich jim hrozí pokuta až do výše 50 tisíc korun. K dořešení budou případy postoupeny příslušnému správnímu orgánu," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Ilustrační foto: MP

Poslat nový komentář