Okradl ženu v Prostějově, peníze vybral v Praze. Policisté hledají muže

Okradl ženu v Prostějově, peníze vybral v Praze. Policisté hledají muže
foto Policie ČR

Od 5. března letošního roku šetří policisté oddělení hospodářské kriminality z Prostějova případ, kdy neznámý pachatel podvodně vylákal od poškozené informace k její platební kartě a peněžnímu účtu a poté z bankomatu na ulici Etiopská v Praze 3 provedl výběr hotovosti ve výši 20 000 Kč.

„Pachatel se pokusil provést další dva výběry, to se mu s ohledem na stanovený denní limit karty naštěstí nepodařilo. Případ šetříme pro tři trestné činy a to podvod, dál neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pro neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na přiloženém snímku je zachycen muž, který by mohl přispět k objasnění šetřeného případu a jehož totožnost se nám doposud nepodařilo odhalit. „Proto se s prosbou o poskytnutí informací k tomuto muži obracíme na širokou veřejnost. Veškeré poznatky lze sdělit na bezplatnou linku 158 nebo je možné kontaktovat přímo policejního komisaře na tel. 974 781 355 v pracovní době od 7:00 do 15:00 hodin,“ dodala mluvčí. (red)

Poslat nový komentář