Aktualizujeme: Maskovaní lupiči přepadli vůz!

Aktualizujeme: Maskovaní lupiči přepadli vůz!
ilustrační foto

 

Jak PvNovinky informovaly, ve čtvrtek došlo mezi obcemi Dubany a Smržice k loupežnému přepadení vozu bezpečnostní agentury. Tři maskovaní pachatelé přinutili řidiče zastavit a z auta ukradli zásilku. Policisté získali jejich částečný popis.

Oba muži měli nasazeny kukly. „Jeden z nich byl vysoký 175 až 180 centimetrů a byl silnější postavy. Na sobě měl mít hnědou koženou nebo koženkovou bundu, na rukou měl pravděpodobně rukavice a mluvil plynule česky bez přízvuku. V ruce držel krátkou střelnou zbraň. Druhý byl mužské zavalitější postavy, ale jeho bližší popis zatím nemáme," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Podle vedení agentury Loomis jde zřejmě o fatální chybu lupičů. Vůz totiž nepřevážel peníze, ale korespondenci a zásilky.

Pro Loomis není působení na Prostějovsku šťastné. Právě jejich vůz přepadli v únoru letošního roku maskovaní lupiči v Přemyslovicích. Tehdy ovšem použili palné zbraně a z auta si odnesli 30 milionů korun. Dodnes nebyli dopadeni.

Loomis Czech Republic je švédskou společností zabývající se především přepravou a zpracováním hotovosti, obsluhou bankomatů a chráněnými přepravami cenin po celé Evropě. V tuzemsku působí už přes dvacet let. Jejími klienty jsou například banky, sítě obchodů s potravinami, elekrospotřebiči, nábytkem, sítě čerpacích stanic, dopravní a spediční firmy a také společnosti nabízející stravenky. (ber)

Poslat nový komentář