lupič

Lupič z pohostinství dopaden

ilustrační foto internet

 

V červnu letošního roku došlo k vloupání do pohostinství v Lešanech, odkud si zloděj odnesl lup v podobě cigaret, notebooku a alkoholu. Policistům se pachatele podařilo dopadnout. 

"Tehdy neznámý pachatel do objektu vnikl oknem a ukradl notebook, několik kartonů cigaret různých značek a dvě lahve alkoholu. Způsobil škodu za 10 600 korun," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté pachatele dopadli. Je jím 19letý mladík z Prostějovska, který se ke skutku doznal. Za krádež  si může odsedět až dva roky. (red)

Aktualizujeme: Maskovaní lupiči přepadli vůz!

ilustrační foto

 

Jak PvNovinky informovaly, ve čtvrtek došlo mezi obcemi Dubany a Smržice k loupežnému přepadení vozu bezpečnostní agentury. Tři maskovaní pachatelé přinutili řidiče zastavit a z auta ukradli zásilku. Policisté získali jejich částečný popis.

Oba muži měli nasazeny kukly. „Jeden z nich byl vysoký 175 až 180 centimetrů a byl silnější postavy. Na sobě měl mít hnědou koženou nebo koženkovou bundu, na rukou měl pravděpodobně rukavice a mluvil plynule česky bez přízvuku. V ruce držel krátkou střelnou zbraň. Druhý byl mužské zavalitější postavy, ale jeho bližší popis zatím nemáme," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Podle vedení agentury Loomis jde zřejmě o fatální chybu lupičů. Vůz totiž nepřevážel peníze, ale korespondenci a zásilky.

Vykradl dům a následně odjel jejich autem

ilustrační foto internet

 

Na nezvaného hosta dlouho nezapomenou majitelé rodinného domu v ulici Vítězslava Nezvala. V noci ze soboty na neděli jim nejen vykradl dům, ale s lupem navíc odjel jejich vozem. Vůz policisté v neděli našli a vrátili majiteli, po pachateli a odcizených věcech pátrají.

"Pachatel odcizil kolečkové brusle, počítač, kameru, batoh, kabelku s věcmi a také klíče od Škody Felicia, se kterou odjel. Majitelé vyčíslili škodu na 66 korun. Vůz jsme nalezli zaparkován na poli za Vrahovicemi – Čechůvkami a předali majiteli," uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. V odcizené kabelce byly mimo jiné i tři platební karty, takže policie pachatele podezřívá hned ze čtyř trestných činů. Porušování domovní svobody, krádež, neoprávněného opatření, padělání, a pozměnění platebního prostředku a neoprávněného užívání cizí věci by pachateli mohlovynést až pět let za katrem.

Lupič přepadl bar v Kostelecké ulici, pomozte v pátrání

Policie po neznámém pachateli pátrá. Ilustrační foto
Policie po neznámém pachateli pátrá. Ilustrační foto

Jako scéna z akčního filmu vypadalo víkendové přepadení herny v Prostějově. Lupič využil překvapení a za použití pistole okradl obsluhu o dvacet tisíc korun

Kolem půl druhé v noci rozrazil neznámý pachatel vstupní dveře baru v Kostelecké ulici, přitom v ruce držel pistoli a křičel na 53letou obsluhu herny, ať dá ruce nahoru a vydá mu kasu. "Žena, na kterou pachatel stále mířil zbraní, byla nucena odemknout zásuvku stolu, kde byl číšnický flek s 20 000 Kč. Ten si pachatel vzal a z místa přepadení utekl. Ke zranění ženy naštěstí nedošlo," uvedla Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR. 

Lupič si přepadení směnárny připravoval, usvědčila ho kamera

Foto pachatele z kamerového systému

Jak jsme vás informovali, minulý pátek 27. ledna v 17:12 hodin přistoupil k oknu směnárny v 1. patře OD PRIOR v Prostějově neznámý muž, který na sklo přitiskl papír s nápisem "pusť mě dovnitř mám zbraň" a obsluze řekl, ať jej pustí dovnitř a dá mu peníze. Poté z rozepnutého kabátu ukázal na rukojeť pravděpodobně pistole. Obsluha neuposlechla. Ihned poté pachatel z místa činu odešel. 

"Z místa činu byl kriminalisty zajištěn záznam z kamerového systému směnárny. Tento záznam pochází z doby asi 14 dní před samotným spácháním uvedeného loupežného přepadení, z čehož je zřejmé, že si pachatel směnárnu pravděpodobně tipoval, posléze se vrátil a provedl přepadení. O shodě muže z tohoto záznamu a muže, který provedl přepadení, není pochyb," sdělila Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.

Fotografie lupiče ze směnárny - znáte ho?

foto pachatele z kamer

Dnes ráno jsme informovali o loupežném přepadení směnárny v Prostějově. Policie poskytla fotografie pachatele pořízené kamerovým systémem. 

Jakékoliv informace, které by mohly vést k odhalení pachatele přijme kterákoliv služebna Policie ČR nebo občané mohou své informace sdělit prostřednictvím linky 158.

Pachatel byl výšky přibližně 180 cm, na hlavě měl černou čepici až po oči, na očích měl dioptrické brýle s jemnější obroučkou světlejší barvy. Oděn byl v dlouhý kabát a kalhoty tmavší barvy. Pachatel mluvil slovensky, přibližný věk mezi 30 - 35 lety.

(red)

Lupič hovořící slovensky přepadl směnárnu

ilustrační foto

V pátek 27. ledna v podvečerních hodinách přistoupil dosud neznámý pachatel k oknu směnárny na ulici Dukelská brána v Prostějově. Na sklo směnárny přitiskl pachatel papír s nápisem, aby jej obsluha pustila dovnitř, že má zbraň. 

Písemný vzkaz pachatel následně stvrdil i ústně a z rozepnutého kabátu ukázal na rukojeť pravděpodobně pistole. Obsluha však výzvy pachatele neuposlechla a pachatel z místa činu odešel. Ke zranění osob ani k hmotné škodě nedošlo. Za trestný čin loupež hrozí pachateli trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

 

Popis pachatele: 

Maskovaný lupič přepadl hernu

ilustrační foto

Včera, ve středu 18. ledna 2012 v ranních hodinách vstoupil dosud neznámý pachatel do herny na Žižkově náměstí v Prostějově, kde za ruku uchopil obsluhu, následně jí odvedl za barový pult a požadoval vydání peněžní hotovosti. 

Obsluha pachateli vydala finanční hotovost 17.500 Kč. Svým jednáním je muž podezřelý z trestného činu loupež, za který může být potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let. 

Popis pachatele: pachatel byl maskovaný šedou látkovou kuklou s otvory pro oči, v ruce držel doposud nezjištěný předmět. Jednalo se o muže střední postavy, výšky kolem 180 cm. Pachatel byl oblečen do modrých montérek a na sobě měl hnědou bundu. Mluvil česky bez přízvuku, ale špatně artikuloval.

(red)