Případ týrané feny ze Služína policie stále šetří

Případ týrané feny ze Služína policie stále šetří
ilustrační foto MP Zlín

V průběhu srpna PvNovinky informovaly o chovatelce feny německého ovčáka. Žena ze Služína měla týrat čtyřletou fenu německého ovčáka. Kauza, kterou zveřejnila na FB stránce skupina Bernský salašnický pes v nouzi, stále pokračuje. Policisté mimo jiné hledají autora videa.

Původní článek včetně videa naleznete zde: http://pvnovinky.cz/pes/27901-sokujici-video-zena-ze-sluzina-mela-tyrat-.... Uvidíte na něm otřesné záběry feny německého ovčáka, která prý patří rodině ze Služína. Do celé věci je zapojena veterinární správa a policie.
Podle Hany Brázdové Krajská veterinární správa Olomouc poskytla vyjádření, v němž se mimo jiné říká, že kontrolu ve Služíně u chovatelky provedla 30.7.2015, žádného psa zde ale nenašla. Chovatelka veterinářům řekla, že pes je na jiné adrese, kam kontrolu zavedla. „Chovatelka předvedla psa, plemeno NO, stáří 8 let, pohlaví samičí, srst dlouhá černo hnědo rezavá, u kterého nebyly zjištěny žádné zjevné příznaky svědčící o jeho týrání a tudíž nebylo zjištěno porušení zákona na ochranu proti týrání zvířat,“ uvedla Brázdová. Zároveň ale dodala, že nebylo možné ztotožnit, zda jde o psa, kvůli jehož týrání byl na KVS Olomouc podán podnět k prošetření. Podle místních lidí je nebohá fena mrtvá.
Případem se zabývají i policisté. „Případ stále šetříme,“ sdělil dnes ráno redakci mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Policisté ovšem nešetří jen týrání zmíněného psa, hledají i autora videa, které je na internetu. Majitelka psa jej totiž obvinila z pomluvy.
Případ i nadále sledujeme. (ber)

Poslat nový komentář