Třicetiletý muž uhodil několikrát svou sedmapadesátiletou matku

Třicetiletý muž uhodil několikrát svou sedmapadesátiletou matku
ilustrační foto PČR

V úterý 8. března, krátce před jednadvacátou hodinou, došlo v rodinném domě v obci na Konicku k hádce mezi synem a matkou. Hádka vyvrcholila fyzickým napadením, kdy třicetiletý muž svou sedmapadesátiletou matku chytil za oděv pod krkem a několikrát ji otevřenou dlaní udeřil do obličeje. V průběhu hádky muž také rozbíjel zařízení domácnosti. Muž skončil na záchytce, policisté jej navíc z domu vykázali.

Na místo přivolaní policisté u útočníka provedenou dechovou zkouškou změřili hodnotu 2,42 ‰ alkoholu v dechu. S ohledem na kombinaci opilosti a agresívního chování byl muž umístěn v protialkoholní záchytné stanici k vystřízlivění.

"Následným šetřením policisté mimo jiné zjistili, že k násilí v soukromí společné domácnosti dochází opakovaně a mezi účastníky konfliktu jsou jasné a nezpochybnitelné role násilníka a oběti. Muž je často pod vlivem alkoholu a jeho chování se v čase stupňuje a je velmi vznětlivé, agresivní a nevypočitatelné. Na základě těchto zjištěných skutečností policisté situaci vyhodnotili tak, že toto jednání naplňuje znaky domácího násilí a jsou splněny podmínky pro institut vykázání. Proto pro ochranu ohrožené osoby muže ve středu v 7:42 hodin ze společného obydlí na dobu deseti dní vykázali," popsal postup policejních orgánů mluvčí František Kořínek. Samotné napadení matky synem policisté šetří odděleně.

V roce 2016 je to v rámci územního odboru Prostějov již sedmé realizované vykázání. (red)

 

Poslat nový komentář