V Jeseníkách zemřel lyžař. Po nárazu do stromu

V Jeseníkách zemřel lyžař. Po nárazu do stromu
ilustrační foto ZZS OK

Devětadvacetiletý lyžař v sobotu dopoledne v plné rychlosti vylétl ze sjezdové trati v Karlově pod Pradědem a utrpěl mnohočetná poranění. Přes pomoc záchranářů jim na místě podlehl.

Na místo ve velice krátké chvíli dorazili záchranáři HS a jeden z jejich kolegů ze Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. „Zjistili jsme, že si lyžař, který neměl ochrannou přilbu, nárazem do stromu přivodil větší množství zranění. Ve chvíli, kdy jsme přijeli, byl bez známek života, takže jsme s pomocí tzv. laického defibrilátoru ihned zahájili resuscitaci,“ uvedl k zásahu Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky.

Záchranáři stav zraněného konzultovali s dispečinkem linky 155 a poté jej na terénní čtyřkolce převezli na parkoviště pod sjezdovku. Tam zatím dorazil sanitní vůz ZZS a poté i přivolaný vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy. Dál pokračovala resuscitace, ale po nějaké době přítomný lékař konstatoval smrt. Okolnosti nehody nyní šetří Policie ČR.

„Jesenické sjezdovky jsou v těchto dnech velmi zaplněné lyžaři. Na místě je proto maximální opatrnost při jízdě a ohleduplnost k druhým,“ důrazně varoval náčelník Klimeš. Připomněl zároveň, že všichni by měli bezpodmínečně dodržovat Desatero FIS pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích, které je na webových stránkách Horské služby. (Zdroj HS ČR)

Poslat nový komentář