smrt

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Prostějova

Ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti zemřelého Karla Kriegera, 1952, posledně bytem M. Pujmanové 754, Prostějov – Vrahovice, nebo které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu Okresnímu soudu v Prostějově. Lhůta končí 24. března 2023.

Karel Krieger byl nalezen mrtev 21. listopadu 2022 kolem 13.25 hod v místě svého bydliště. Na místě provedla šetření Policie ČR a zemřelého ohledal lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, který 21. 11. 2022 v 14.15 hod konstatoval smrt, datum smrti určil odhadem na 17. listopadu 2022 a nařídil provedení zdravotní pitvy, která se nezabývá stanovením data smrti. Přesné datum smrti Karla Kriegera nebylo prováděným šetřením zjištěno. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Soud pátrá po datu úmrtí muže z Krasic

ilustrační foto pixabay.com

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Miroslava Látala, narozeného 1955, posledně bytem trvale nám. T. G. Masaryka 130/14, 796 01 Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Miroslav Látal byl synem nalezen mrtvý v neděli dne 9. října 2022 asi v 11.30 hodin doma ležící na zemi u postele v ložnici rodinného domu na adrese Západní č. 56/62, Prostějov, Krasice. Zemřelý bydlel sám, měl problémy s nadměrným požíváním alkoholu. Syn uvedený den nesl svému otci jídlo, kdy si dům odemkl klíčem, který měl. Nic nenasvědčovalo násilnému vniknutí do domu. Na místo přivolaný lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., konstatoval smrt Miroslava Látala a datum smrti stanovil odhadem na den 8. října 2022 v 11.00 hodin.

Havárie skútru skončila tragicky. Smrtí seniora

foto Policie ČR

V přesně nezjištěné době ze soboty na neděli došlo k havárii motocyklu na pozemní komunikaci (cyklostezka Bečva) mezi obcemi Henčlov a Troubky. Skončila tragédií.

„Na skútru značky Honda jel senior ve směru od Troubek a z prozatím nezjištěných příčin při projíždění ostré levotočivé zatáčky havaroval vpravo mimo pozemní komunikaci do přilehlého pole. Nehodu nám v neděli ráno oznámil náhodný svědek, který místem projížděl. Přivolaný lékař na místě již mohl konstatovat jen úmrtí poškozeného, u kterého byla nařízena soudní pitva," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Událost je nadále v šetření. (red)

Řidič Octavie zemřel na místě. Po nárazu do stromu

Foto PČR

V pondělí 6. prosince krátce před šestnáctou hodinou vyjížděli policisté k dopravní nehodě vozidla Škoda Octavia na silnici č. 4901 mezi obcemi Horní Moštěnice a Přestavlky na Přerovsku. Zemřel při ní 43letý muž.

Z dosud nezjištěných okolností třiačtyřicetiletý řidič jedoucí od obce Přestavlky, přejel s vozidlem do levého jízdního pruhu a poté pokračoval v jízdě mimo pozemní komunikaci, kde narazil do stromu. Muž, který jel ve vozidle sám, i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Komunikace v místě nehody byla zhruba na dvě hodiny uzavřena. Přesné příčiny a okolnosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření. 

Mrtvola na kolejích. Našel ji strojvedoucí

ilustrační foto HZS

Nález těla nahlásil v sobotu před půl čtvrtou odpoledne strojvedoucí vlaku Leo Express. Usmrcená osoba byla nalezena v úseku mezi Olomoucí a Štěpánovem.

Vyšetřovatelé zjišťovali, zda dotyčného člověka srazil vlak, nebo ne. Provoz v místě proto omezili. Vlaky na hlavním železničním koridoru z Prahy na severní Moravu a Slovensko proto nabíraly i půlhodinová zpoždění. 

„Provoz je veden pouze po jedné ze dvou traťových kolejí sníženou rychlostí. Dálková doprava podle aktuálních informací nabírá zpoždění deset až 20 minut, regionální vlaky mohou mít zpoždění 20 až 40 minut,“ informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. (ber)

V roce 2018 zemřelo na silnicích 570 lidí

ilustrační foto HZS Ol. kraje

V končícím roce při dopravních nehodách v Česku zemřelo nejvíc lidí za poslední tři roky. Podle předběžných čísel si nehody vyžádaly 570 životů, což je o 68 víc než v roce 2017. V samotném prosinci se počet obětí proti loňsku zvýšil o pět na padesát. 

Vyšší počet usmrcených při nehodách byl naposledy v roce 2015, tehdy jich bylo 660. V následujících dvou letech obětí ubývalo na 545 předloni a 502 v loňském roce.

Dvěma nejtragičtějšími měsíci byl letos podle dostupných informací srpen a září, kdy na českých silnicích zemřelo shodně 64 lidí. Nejméně obětí si vyžádal únor, bylo jich 21. Následoval březen s 28 usmrcenými.

Další zmařený život. Mezi Kostelcem a Prostějovem zemřel člověk v kolejišti

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Od řidiče projíždějícího směrem na Kostelec jsme se právě dozvěděli, že vlak jedoucí mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané byl zastaven mezi zastávkami, a to nedaleko silnice ve směru na Smržice. Přítomni byli na místě policisté, hasiči i záchranný vůz, cestující z vozu byli nuceni vystoupit z vlaku.

"Šlo o srážku člověka s vlakem, který na místě svým zraněním podlehl", uvedl pro Prostějovské novinky mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. "Mohu potvrdit, že došlo k tragické události dnes ráno před sedmou hodinou, a to ke střetu vlaku s osobou v kolejišti. Osoba utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla. Veškeré okolnosti nehody jsou v šetření", uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. (red)

Aktualizujeme: Auto přejelo člověka. Řidič si myslel, že šlo o zvíře

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Jak jsme již psali dopoledne, na 281. kilometru přejelo osobní auto chodce. Doprava bude odkloněna po objízdné trase do patnácti hodin. 

"Dnes po páté hodině ráno oznámil na policejní tísňovou linku řidič, že na dálnici D35 ve směru z Ostravy na Olomouc vozem narazil do mrtvého zvířete. Bližším ohledáním místa policisté zjistili, že se nejedná o zvíře, ale o člověka. Co přesně se na dálnici stalo a totožnost osoby, policisté nyní zjišťují" uvedla policejní mluvčí  Marie Šafářová. 

Pracovní úraz s následkem smrti

ilustrační foto

K tragické události byli v pátek 13. října přivoláni šumperští policisté. U obce Loučná nad Desnou (přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně) došlo k pracovnímu úrazu s následkem smrti. 

"Z dosud nezjištěných příčin se při manipulaci převrátil autojeřáb. Šestapadesátiletý jeřábník svým zraněním na místě podlehl. Co se na místě přesně odehrálo, bude jasnější až z výsledků znaleckého zkoumání. Policisté nařídili soudní pitvu. U případu zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému", uvedla k případu Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Nákladní vlak usmrtil ženu. Přímo na zastávce

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Nákladní vlak v úterý před polednem usmrtil v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku ženu. Nehoda se stala přímo na zastávce. Okolnosti neštěstí se vyšetřují. Provoz na trati nebyl přerušen.

„Nehoda se stala v 11:12 hodin na trase mezi Hustopečemi nad Bečvou a Hranicemi v zastávce Teplice nad Bečvou. Šlo o střet nákladního vlaku s ženou, která byla usmrcena. Zda šlo o sebevraždu, nebo nešťastnou náhodou, zjišťujeme," uvedl Martin Drápal. Provoz na trati byl obnoven krátce před čtrnáctou hodinou. (ber)