smrt

Mrtvola na kolejích. Našel ji strojvedoucí

ilustrační foto HZS

Nález těla nahlásil v sobotu před půl čtvrtou odpoledne strojvedoucí vlaku Leo Express. Usmrcená osoba byla nalezena v úseku mezi Olomoucí a Štěpánovem.

Vyšetřovatelé zjišťovali, zda dotyčného člověka srazil vlak, nebo ne. Provoz v místě proto omezili. Vlaky na hlavním železničním koridoru z Prahy na severní Moravu a Slovensko proto nabíraly i půlhodinová zpoždění. 

„Provoz je veden pouze po jedné ze dvou traťových kolejí sníženou rychlostí. Dálková doprava podle aktuálních informací nabírá zpoždění deset až 20 minut, regionální vlaky mohou mít zpoždění 20 až 40 minut,“ informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. (ber)

V roce 2018 zemřelo na silnicích 570 lidí

ilustrační foto HZS Ol. kraje

V končícím roce při dopravních nehodách v Česku zemřelo nejvíc lidí za poslední tři roky. Podle předběžných čísel si nehody vyžádaly 570 životů, což je o 68 víc než v roce 2017. V samotném prosinci se počet obětí proti loňsku zvýšil o pět na padesát. 

Vyšší počet usmrcených při nehodách byl naposledy v roce 2015, tehdy jich bylo 660. V následujících dvou letech obětí ubývalo na 545 předloni a 502 v loňském roce.

Dvěma nejtragičtějšími měsíci byl letos podle dostupných informací srpen a září, kdy na českých silnicích zemřelo shodně 64 lidí. Nejméně obětí si vyžádal únor, bylo jich 21. Následoval březen s 28 usmrcenými.

Další zmařený život. Mezi Kostelcem a Prostějovem zemřel člověk v kolejišti

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Od řidiče projíždějícího směrem na Kostelec jsme se právě dozvěděli, že vlak jedoucí mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané byl zastaven mezi zastávkami, a to nedaleko silnice ve směru na Smržice. Přítomni byli na místě policisté, hasiči i záchranný vůz, cestující z vozu byli nuceni vystoupit z vlaku.

"Šlo o srážku člověka s vlakem, který na místě svým zraněním podlehl", uvedl pro Prostějovské novinky mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. "Mohu potvrdit, že došlo k tragické události dnes ráno před sedmou hodinou, a to ke střetu vlaku s osobou v kolejišti. Osoba utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla. Veškeré okolnosti nehody jsou v šetření", uvedla mluvčí PČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. (red)

Aktualizujeme: Auto přejelo člověka. Řidič si myslel, že šlo o zvíře

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Jak jsme již psali dopoledne, na 281. kilometru přejelo osobní auto chodce. Doprava bude odkloněna po objízdné trase do patnácti hodin. 

"Dnes po páté hodině ráno oznámil na policejní tísňovou linku řidič, že na dálnici D35 ve směru z Ostravy na Olomouc vozem narazil do mrtvého zvířete. Bližším ohledáním místa policisté zjistili, že se nejedná o zvíře, ale o člověka. Co přesně se na dálnici stalo a totožnost osoby, policisté nyní zjišťují" uvedla policejní mluvčí  Marie Šafářová. 

Pracovní úraz s následkem smrti

ilustrační foto

K tragické události byli v pátek 13. října přivoláni šumperští policisté. U obce Loučná nad Desnou (přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně) došlo k pracovnímu úrazu s následkem smrti. 

"Z dosud nezjištěných příčin se při manipulaci převrátil autojeřáb. Šestapadesátiletý jeřábník svým zraněním na místě podlehl. Co se na místě přesně odehrálo, bude jasnější až z výsledků znaleckého zkoumání. Policisté nařídili soudní pitvu. U případu zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému", uvedla k případu Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Nákladní vlak usmrtil ženu. Přímo na zastávce

ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Nákladní vlak v úterý před polednem usmrtil v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku ženu. Nehoda se stala přímo na zastávce. Okolnosti neštěstí se vyšetřují. Provoz na trati nebyl přerušen.

„Nehoda se stala v 11:12 hodin na trase mezi Hustopečemi nad Bečvou a Hranicemi v zastávce Teplice nad Bečvou. Šlo o střet nákladního vlaku s ženou, která byla usmrcena. Zda šlo o sebevraždu, nebo nešťastnou náhodou, zjišťujeme," uvedl Martin Drápal. Provoz na trati byl obnoven krátce před čtrnáctou hodinou. (ber)

 

Na silnicích Prostějovska zemřeli v prvním pololetí dva lidé

ilustrační foto PČR

Jak ukázala policejní statistika, počet úmrtí v důsledku dopravních nehod se v prvním pololetí roku 2017 zvýšil. Letos skončily tragicky dvě nehody, v loňském roce nezemřel v prvních šest měsících na silnicích nikdo.

První nehoda se stala 3. května před patnáctou hodinou U Mostkovic. Dodávka se zde střetla s chodcem. Osmatřicetiletý muž zemřel na místě. Druhá nehoda se stala o více jak měsíc později, 24. června na D46 u Olšan. „Došlo zde ke střetu osobního vozidla s chodcem - mladým mužem, který na následky střetu zemřel,“ uvedla tehdy policejní mluvčí Irena Urbánková.

Viník nehody, při níž zemřel chodec mezi Prostějovem a Ohrozimí, stále není znám

ilustrační foto PČR

Ve středu 3. května před patnáctou hodinou došlo na silniční komunikaci mezi obcemi Prostějov a Ohrozim k tragické dopravní nehodě dodávkového vozidla s chodcem. Osmatřicetiletý muž utrpěným zraněním na místě podlehl. Policie nehodu stále vyšetřuje. 

K nehodě došlo u obce Mostkovice u mostu přes říčku Hloučelu. "Alkohol byl u řidiče dodávky vyloučen provedenou dechovou zkouškou," uvedl tehdy policejní mluvčí František Kořínek. 

Přesné okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření. "V této chvíli čekáme na posudky soudních znalců," sdělil PvNovinkám vedoucí Dopravního inspektorátu Vítězslav Matyáš. Podle jeho slov policie vydala po nehodě návrh opatření, která byla provedena. "Bezpečnostní inspekce navrhla odstranění porostu, který se u křižovatky vyskytoval a bránil ve výhledu," dodal Matyáš. (ber)

Smrt na dálnici D46 u Olšan u Prostějova

ilustrační foto

Dnes kolem půl druhé v noci došlo na komunikaci D46, ve směru z Prostějova na Olomouc, na čtyřiatřicátém kilometru, k tragické dopravní nehodě. 

Došlo zde ke střetu osobního vozidla s chodcem - mladým mužem, který se pohyboval v uvedeném úseku. Na následky střetu zemřel. Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou. Přesné příčiny nehody, její souvislosti a okolnosti jsou v šetření policistů. Po dobu šetření nehody byla komunikace v místě nehody uzavřena a byl prováděn odklon dopravy ve směru na Olšany", uvedla Irena Urbánková, mluvčí PČR Olomuckého kraje. (red)

Dopravní nehoda se smrtelným zraněním

Foto HZS Ol. kraje

Dne 17. 6. 2017 v ranních hodinách jel v katastru obce Dětkovice, ve směru od obce Vranovice – Kelčice směrem na obec Dětkovice, zařazen v pravém jízdním pruhu, s osobním vozidlem mladý řidič, kdy na přímém úseku z doposud nezjištěných příčin vyjel s vozidlem pozvolně vlevo mimo komunikaci na travnatý pás, kde narazil přední části vozidla do vzrostlého stromu. 

"Po nárazu do stromu došlo k přetočení vozidla. Při dopravní nehodě došlo k usmrcení řidiče. Dopravní nehodu oznámil projíždějící řidič na tísňovou linku 158, který jel s vozidlem po stejné vozovce. Vzniklá celková hmotná škoda činí cca 58 000 Kč. Příčina vzniku dopravní nehody a míra zavinění je nadále v šetření Policie České republiky", popsal nešťastnou včerejší událost, o které jsme již informovali, mluvčí PČR Olomouckého kraje Petr Piňos. (red)