pracovní úraz

Strop se zřítil. I s dělníky

ilustrační foto

Ve středu v dopoledních hodinách došlo v obci Raškov u Bohdíkova ke zřícení stropu v objektu hasičárny, která právě procházela rekonstrukcí. V danou chvíli na ní pracovali dva dělníci, kteří se tak zřítili z výšky pěti metrů přímo na cihly a ostatní sutiny.

Po nahlášení události na operační středisko záchranné služby byly na místo vyslány dvě RZP posádky, a to z Hanušovic a Šumperka. Při příjezdu na místo byli oba muži imobilizováni pomocí celotělových vakuových matrací, záchranáři poté pacientům zajistili žilní vstup a oběma dělníkům byly podány léky proti bolesti. Jeden z pacientů utrpěl zhmoždění zad a druhý utrpěl zlomeninu stehenní kosti.

Pracovní úraz skončil zraněním

ilustrační foto

Ve čtvrtek 21. března 2019 po deváté hodině došlo ve firmě v obci Olšany u Prostějova k pracovnímu úrazu šestadvacetiletého muže. 

"Při manipulaci s lisem se muž postavil jednou nohou do prostoru lisu, kterým následně došlo k jeho poranění. S tím byl převezen do prostějovské nemocnice," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Alkohol u muže policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Následným šetřením pak vyloučili i cizí zavinění. (red)

 

Pád stromu poslal dělníka do nemocnice

ilustrační foto LZS

Pomoc čtyř jednotek hasičů si vyžádala vážná událost po pádu stromu na dělníka v Oskavě na Šumpersku. Informaci o zavalené osobě přijala linka tísňové pomoci krátce před půl jedenáctou dopolední v pátek 27.7.2018.

Událost navíc z místa komplikovalo nedostupné telefonické spojení, oznamovatelé jednotkám napomohli s čekáním u určeného místa. Operační středisko k pomoci vyslalo profesionální hasiče z Uničova, za pomoci dobrovolných hasičů Oskava, Lipina a také mezikrajské výpomoci (HZS MSK) jednotky Horní Město. "Hasiči po příjezdu asistovali při ošetření zraněné osoby a následně pacienta transportovali k leteckému převozu k navazující nemocniční péči," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

 

Pracovní úraz s následkem smrti

ilustrační foto

K tragické události byli v pátek 13. října přivoláni šumperští policisté. U obce Loučná nad Desnou (přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně) došlo k pracovnímu úrazu s následkem smrti. 

"Z dosud nezjištěných příčin se při manipulaci převrátil autojeřáb. Šestapadesátiletý jeřábník svým zraněním na místě podlehl. Co se na místě přesně odehrálo, bude jasnější až z výsledků znaleckého zkoumání. Policisté nařídili soudní pitvu. U případu zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému", uvedla k případu Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Mladý muž vypadl z druhého patra. Způsobil si vážná zranění

ilustrační foto ZZS

Včera po deváté hodině dopolední došlo k pracovnímu úrazu šestadvacetiletého muže, který v Prostějově prováděl stavební práce. Při nich spadl z druhého nadzemního patra rozestavěné stavby na zem a způsobil si vážná zranění.

"Z místa byl převezen rychlou záchrannou službou do Fakultní nemocnice Olomouc," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že příčina události je v šetření policistů, kteří budou zjišťovat a prověřovat, za jakých okolností k pádu došlo. (red)

 

Muž spadl do šachty. Do nemocnice musel vrtulníkem

ilustrační foto ZZS

V pondělí 18. září v 13:25 hodin v Konici na stavbě nové budovy došlo k pracovnímu úrazu dvaapadesátiletého muže. Dosavadním šetřením policisté zjistili, že muž měl při nesení břemene couvat a přitom spadl do asi šesti metrů hluboké šachty. 

"Při pádu utrpěl zranění, se kterými byl následně letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Alkohol u muže policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Příčiny, okolnosti i míra zavinění události jsou v současnosti předmětem dalšího šetření. (red)

 

Opilec spadl ze žebříku. Do nemocnice letěl vrtulníkem

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

V úterý 4. července došlo v zemědělské společnosti v obci na Konicku k pracovnímu úrazu. Muž spadl ze žebříku a zranil se natolik vážně, že jej do nemocnice přepravoval vrtulník.

"Přivolaní policisté zjistili, že pětačtyřicetiletý muž na žebříku kovového sila vylezl přibližně do výšky čtyř metrů. Zde mu měla uklouznout noha, následkem čehož muž spadl na betonovou plochu. Při pádu utrpěl zranění, se kterými byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Provedenou dechovou zkouškou u zraněného muže policisté změřili hodnotu 1,93 ‰ alkoholu v dechu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. "Výsledky dosavadního šetření nenasvědčují cizímu zavinění," dodal. (red)

 

Padající panel montovaného domku zranil dělníka v Prostějově!

Foto HZS Ol. kraje

Posádky dvou profesionálních jednotek HZS Olomouckého kraje vyslalo operační středisko krátce před třináctou hodinou v úterý 18.4.2017 k vážné události, a to zavalení osoby dřevěnými panely – montovaného dřevodomku na ulici Brodecká v Prostějově.

"K místu události tedy ihned vyrazily jednotky se speciální technikou určenou pro závaly a destrukce. Panel muže dle následných upřesnění nezavalil, „pouze“ jej zasáhl a zranil. Veškerá technika pro nutné vyproštění byla tedy během jízdy k zásahu odvolána zpět na svou základnu", popsal událost mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Pracovní úraz! Muže zachytil nakladač!

ilustrační foto ZZS

Včera dopoledne, tedy v sobotu 21. ledna, došlo v jednom z areálů ve Smržicích k pracovnímu úrazu třiačtyřicetiletého muže. 

K úrazu mělo dojít při projíždění nakladače, který ho měl zachytit a způsobit mu zranění, s nímž byl transportován k následnému ošetření do nemocničního zařízení. "Příčina, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření", popsala událost mluvčí PČR Olomouckého kraje Irena Urbánková. (red) 

Inspekce práce za letošní rok eviduje přes 33 tisíc pracovních úrazů

ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

Státní úřad inspekce práce za leden až listopad eviduje 33 456 pracovních úrazů, z toho bylo bohužel 92 smrtelných. 1 196 úrazů evidují inspektoři jako závažné s hospitalizací nad pět dnů a 32 168 spadá do kategorie ostatních pracovních úrazů. 

„Oblastní inspektoráty provedly 35 kontrol příčin a okolností smrtelných pracovních úrazů, 304 kontrol příčin a okolností závažných úrazů a 14 kontrol příčin a okolností ostatních pracovních úrazů. Při těchto kontrolách inspektoři zjistili 569 nedostatků,“ uvedl generální inspektor Rudolf Hahn. Za porušení právních předpisů v oblasti pracovní úrazovosti bylo k 30. listopadu uloženo orgány inspekce práce celkem 70 pokut v celkové výši 5 521 000 Kč. Státní úřad inspekce práce shromažďuje informace o úrazech ve svém informačním systému.