Rada kraje navrhuje adepty na cenu veřejnosti v oblasti kultury. Hlasujte i Vy!

Rada kraje navrhuje adepty na cenu veřejnosti v oblasti kultury. Hlasujte i Vy!
ilustrační foto (zdroj: mkcr.cz)

Hodnotící komise Rady kraje navrhla jedenáct kulturních akcí, které budou v nejbližších týdnech usilovat o hlasy veřejnosti a zisk titulu Cena veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury.

Návrhy mohly předkládat fyzické a právnické osoby od 21. prosince do 11. února a celkem se sešlo 103 nominací od 80 subjektů. Hodnotící komise následně vybrala soubor kandidátů na udělení Ceny veřejnosti za výjimečný počin v oblasti kultury. Nominovanými jsou:

„Čarodějnické procesy na Jesenicku v 17. století“, nové stálé expozice Vlastivědné muzea Jesenicka, p.o.Festival Blues Alive Šumperk, 17. ročník Festival Opera Schrattenbach 2012, OlomoucJOSEFKOL, V. ročník mezinárodního srazu mistrů řemesla kolářského a kočárnického Čechy pod kosířem Koncert José Cury v OlomouciPekařovská pouť, akce  o.s. Obnova kulturního dědictví údolí DesnéProstějovské hanácké slavnosti, Prostějov, 30. ročníkPřehlídka animovaného filmu (PAF), Olomouc, 11. ročník „Příroda Olomouckého kraje“ a „Olomouc - patnáct století města“, nové stálé expozice Vlastivědného  muzea v Olomouci Setkání Hanáků na Svatováclavských hodech v Tovačově, III. setkání

 

Hlasování veřejnosti se uskuteční formou e-mailového hlasování, jehož parametry by měly být zveřejněny v nejbližších dnech. Podle sdělení náměstka hejtmana pro kulturu Radovana Rašťáka by hlasování mělo probíhat až do konce března. Slavnostní vyhlášení je pak na programu 10. dubna v Moravském divadle v Olomouci.

Kromě Ceny veřejnosti kraj udělí i ceny za celoživotní přínos v oblasti kultury (dvorana slávy), za výjimečný počin roku v oblasti  umění -   v oblastech hudby, výtvarného umění, divadla, filmu, rozhlasu a televize, literatury, dále cenu za výjimečný počin v oblasti  tradiční lidové kultury, cenu za výjimečný počin v oblasti ochrany a popularizace kulturních hodnot a cenu osobnost roku v oblasti kultury. Kandidáty do ankety nominovalo i Statutární město Prostějov.

(red)

Poslat nový komentář