V červnu zazpívá v Prostějově Kristína

V červnu zazpívá v Prostějově Kristína
Zpěvačka Kristína (zdroj: Universal Music Group)

Jak jsme již včera informovali, Okrašlovací spolek uspořádá dne 28. června 2013 koncert slovenské zpěvačky Kristíny. Koncert začne diskotékou již v odpoledních hodinách, čas vystoupení slovenské interpretky je stanoven na  18:00 hodin. "Koncert pořádáme u příležitosti konce školního roku. Tak věřím, že jej školákům zpříjemníme," vysvětluje předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

A kdo to vlastně ta Kristína je?

Kristína Peláková, známější pod uměleckým jménem Kristina, se narodila 20. srpna 1987 ve slovenském Svidníku. Po vystudování konzervatoře v Košicích vydala svůj první singl v roce 2007 ve spolupráci s bratislavským raperem Opakem. Do širšího povědomí se však na Slovensku dostala až v roce 2008, kdy přezpívala písničku Beáty Dubasové "Vrať mi tie hvezdy" a vydala své debutové album.

Mezinárodně známou se pak stala v roce 2010, kdy reprezentovala svoji zemi ve finále soutěže Eurovision Song Contest v Norsku. Slovenská zpěvačka Kristína dosud vydala dvě alba a nazpívala jedenáct singlů. V roce 2011 také nazpívala oficiální hymnu Mistrovství světa v ledním hokeji "Life is a game".(red)

Nejznámější písničku Kristíny - Horehronie - si poslechněte zde

Poslat nový komentář