OBRAZEM: Dva plesy v jeden den. Který lákal více?

OBRAZEM: Dva plesy v jeden den. Který lákal více?
Foto PvNovinky.cz
Další fotky: 
OBRAZEM: Dva plesy v jeden den. Který lákal více?
OBRAZEM: Dva plesy v jeden den. Který lákal více?
OBRAZEM: Dva plesy v jeden den. Který lákal více?

 

Už tradičně je prvním plesem sezony v Prostějově ten městský. Letos měl ale konkurenta v podobě 1. plesu patriotů města Prostějov. Ten městský zel v řadě otevřených sálů od samého počátku prázdnotou, na vlasteneckém bylo naproti tomu úplně plno.

Městský ples se letos konal po pětadvacáté a tradičně začal slavnostně v Divadelním sále ve dvacet hodin. Svým přípitkem ho odstartovali primátor Miroslav pišťák a bývalý starosta Jan Tesař a tanečním vystoupením kralický folklórní soubor Klas. Divadelní sál byl ale při slavnostním zahájení zaplněn jen asi z třetiny. Podobná situace byla během samotného plesu. Například ve vinárně byly podle slov jednoho vystupujícího prodány jen čtyři lístky. Stejně to vypadalo i v kavárně a restauraci Národního domu.

Na tradičně hojně navštíveném plesu byla letos opravdu znát konkurence v podobě 1. plesu prostějovských patriotů.

Ten se uskutečnil v H-Clubu ve Wolkerově ulici a odstartroval také ve 20 hodin. "Myšlenka na uspořádání plesu patriotů vznikla na protest proti politickému složení vedení města Prostějov. Jako občané a patrioti našeho města cítíme potřebu vyjádření zásadního nesouhlasu s tím, aby 25 let od sametové revoluce byla ve vedení města opět KSČM, což by se nemohlo stát, kdyby zastupitelé zvolení našimi hlasy dodrželi alespoň základní principy morálky a odpovědnosti vůči svým voličům," vysvětlovali pořadatelé "vlasteneckého" plesu, kterými bylo několik prostějovských občanů v čele s Petrem Čechmánkem. Prostory Národního domu a H-Clubu jsou sice rozměry nesrovnatelné, ale v "Háčku" bylo každopádně dlouho do noci opravdu narváno. To se naopak letos poprvé za čtvrstoletí jeho pořádání nedalo říct o oficiálním plese městském. Ples patriotů měl také odlišnost v podobě charitativního prvku, kdy byl zisk cca 9 tisíc korun věnován prostějovskému dětskému domovu. (ber)

Komentáře

Dobrý den, my jsme se plesu účastnili 24 let. Opravdu to není to akce žádného politického uskupení, ale jen a jen soukromá záležitost. Nikdo z organizátorů není a nebyl členem žádné politické strany.

Podle nás není v pořádku politické složení radnice a vnímáme to jako výsměch občanům. Přitom si ale současně nemyslíme, že by se radnice starala o město špatně. Navíc, výše uvedený článek nebyl námi žádán ani iniciován, ale je dobře, že se o této věci mluví.

Když už tato podle vás tato "trucakce" ničemu nepomáhá, tak jsme na rozdíl od města, které uspořádalo tuto akci za peníze nás daňových poplatníků, všechno zaplatili ze své "kapsy" a ještě dokázali přispět na dětský domov. Minimálně tohle smysl má.

A čemu tím kdo pomohl, takovouto trucakcí? Je to hnusné, pokazit takovouto tradiční městskou společenskou akci jako je Městský ples. Městský ples patří k historii města, je to příležitost společně se setkat, pobavit i zatančit pro lidi, kteří cítí sounáležitost s naším městem, bez rozdílu svých politických smýšlení. Několikrát jsme se již plesu zúčastnili a nikdy tam neprobíhaly politické třenice. Jako občanu i patriotu města mi vadí tato polarizace, o kterou se teď po volbách někteří lidé snaží. Tuto truc akci odmítám, je trapná. Až doteď se žádná politická strana či uskupení, kteří se nedostali na radnici k moci neuchylovali k takovýmto naschválům a trapárnám.

 

Poslat nový komentář