Minami má první CD. Chystá křest i vystoupení v Prostějově

Minami má první CD. Chystá křest i vystoupení v Prostějově
ilustrační foto minami
Další fotky: 
Minami má první CD. Chystá křest i vystoupení v Prostějově

Jsou čtyři, jsou to muzikanti, jsou mladí a hezky jim to ladí. Poprocková kapela Minami, neboli Mira Uher, Martin Petráš, Marek Sigmund a Petr Danyi, vznikla oficiálně v srpnu loňského roku, letos už hodlá pokřtít své první CD. A chystá se vystupovat i v Prostějově. Kapelu jsme požádali o krátký rozhovor.

  • Kdo jste a jak jste se našli?
O složení kapely a o tom, kolik nás v „MINAMI“ bude, jsme měli jasno hned od začátku. Tvoří ji Mira Uher – zpěv, Martin Petráš – kytara, Marek Sigmund – baskytara a Petr Danyi – bicí. Mira a Martin se znali už na základní škole, Petr s Mirou spolu studují Konzervatoř v Kroměříži a Marek hraje s Petrem ještě v další hudební skupině z Brna. 
  • Proč Minami?
Na název „MINAMI“ jsme přišli úplnou náhodou. Přemýšleli jsme nad nějakým ne úplně typickým výrazem, který by se ale mohl na naši muziku hodit a taky by se nám samozřejmě líbil. S „MINAMI“ se uvádíme jako poprocková skupina, ale občas se stane, že přijdeme s něčím, co bude trošku od poprocku vybočovat. :) 
  • Jste každý odjinud, jak vůbec zkoušíte?
Jako kapela zkoušíme jednou až dvakrát měsíčně v Biskupicích u Luhačovic, odkud pochází Mira Uher. Každý jsme z jiné části Moravy, takže se nám taky občas stane, že zkoušíme nárazově v Brně nebo v Prostějově. Mira a Martin jsou z okolí Luhačovic, kdežto Petr je ze Seloutek u Prostějova a Marek z Oslavan, což je asi 30 km od Brna.
  • Hrajete vlastní tvorbu. Kdo je autorem skladeb?
Hlavním skladatelem hudby a textů je zpěvák Mira Uher. Pokaždé, když nám pošle některé svoje nápady, nestačíme se divit. Má rozpracovanou hromadu materiálů, ze kterých jsme vybrali a dopracovali skladby, které uslyšíte na CD, které právě doděláváme. Jako předzvěst k albu jsme zatím vypustili písně „Růže přes inzerát“ a "Vysněnej Svět“.
  • Takže CD je na světě. Kdy ho pokřtíte?
Deska bude k dostání na objednávku u nás již během dubna, případně se bude dát zakoupit na koncertech. Křest alba bude určitě probíhat na některých z našich plánovaných koncertů. Konkretní akce, kde album pokřtíme, jsme si zatím neurčovali. Momentálně máme naplánované koncerty po Moravě, hlavně na Olomoucku. Několikrát se ukážeme i v Prostějově, kde křest alba proběhne zcela určitě. 
  • A v Prostějově si vás tedy poslechneme kdy?
Prostějováci nás mohou slyšet již 14. dubna na „Velikonočním rocku“ nebo 6. května na „Hanáckých pivních slavnostech“. Během července a srpna pak budou mít další příležitosti slyšet nás v Prostějově znovu. 

Pokud si kapelu Minami chcete poslechnout ještě dříve, než na koncertech v našem městě, můžete tak učinit na https://www.youtube.com/watch?v=hlwX482etI8 a https://www.youtube.com/watch?v=AB1gM2-ol28 

Podrobnější informace o kaple najdete na  https://www.facebook.com/MinamiOfficialMinami/   a http://bandzone.cz/minami. (ber) 

 

Poslat nový komentář