Koncertní sezóna v Městském divadle v Prostějově je vybroušená!

Koncertní sezóna v Městském divadle v Prostějově je vybroušená!
foto sveceny.cz

V září se uskuteční poslední abonentní koncert sezóny 2019/2020. Podivná doba přinutila diváky sledovat koncertní vystoupení pouze na malých či velkých obrazovkách. Kulturní aktivity přerušeny nebyly, přesunuly se do on-line režimu a paleta nabízených záznamů koncertních výjimečných událostí byla pestrá. Avšak zážitek z živého vystoupení nenahradí nic! Městské divadlo v Prostějově „využilo“ nucené pauzy k výběru nádherných perel a křišťálových skvostů vážné hudby.

V září se uskuteční poslední abonentní koncert sezóny 2019/2020. Náhradním titulem za Šanson v gala bude Lobkowicz trio, které tvoří Lukáš Klánský – klavír, Jan Mráček – housle a Ivan Vokáč – violoncello. Všichni tři členové jsou uznávání sólisté a komorní hráči. Soubor na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse v rakouském Pörtschachu získal v roce 2014 první cenu a cenu publika a je také laureátem Dvořákovy mezinárodní soutěže.

Vánoční čas je doba stvořená k rozjímání a nostalgii. Obé najdeme v připravovaných vánočních koncertech.

Program La Búsqueda - „Hledání“ obsahuje díla skladatelů, kteří se intenzivně zabývali hudebními kořeny jejich národů, ale zároveň uctívali západoevropskou hudební tradici.  Skladby Miguela Llobeta, Agustina Barriose, Isaaca Albénize a samozřejmě vánoční písně zazní v podání kytaristy Michala Svobody a mezzosopranistky Radky Rubešové ve středu 2. prosince 2020.

Orchestr Václava Marka je exkluzivní taneční orchestr moderního stylu řadící se mezi soubory typu Orchestr Václava Hybše, Karla Vlacha či Ladislava Štaidla. Do Prostějova přijíždí v pondělí 7. prosince 2020. Ve Vánočním koncertu 2020 orchestru Václava Marka vystoupí jako hlavní host Leona Machálková.

Nová sezóna Abonentních koncertů začne v lednu 2021 a přivede do Prostějova ve třech mimořádných koncertech tři velké hvězdy koncertních pódií – Ivo Kahánka, Viléma Veverku a Jaroslava Svěceného.

Ivo Kahánek je klavírista nevšední emocionální síly a hloubky a získal si pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace. Jeho album klavírního koncertu A. Dvořáka g moll a B. Martinů č. 4 Inkantance získalo ocenění Nejlepší nahrávka roku BBC Music Magazine.

Hobojista Vilém Veverka ve svém zcela unikátním multižánrovém projektu /BA/Rock Goes To Hollywood inspirovaném skladateli jako je E. Morricone, M. Varga, M. Žbirka či Led Zeppelin představí svůj Ultimate W Band zaměřující se na crossover, tedy žánrovou fúzi.

Také houslový Mistr Jaroslav Svěcený propojuje klasickou hudbu, šanson a poezii v pořadu Nejen šanson v gala.

Prodej předplatného pro abonentní koncerty 2021 začne 1. října 2020. (Městské divadlo Prostějov)

Poslat nový komentář