Muzejní noc 2023 už v pátek! Program nabízí muzeum, Špalíček i hvězdárna

Muzejní noc 2023 už v pátek!  Program nabízí muzeum, Špalíček i hvězdárna
Foto plakát Muzeum a galerie Prostějov

Muzejní noc s tématem Příběh železa se uskuteční již tento pátek 26. května 2023 od 16 do 22 hodin a nabídne široký výběr zajímavých atrakcí pro všechny věkové kategorie.

Uskuteční se ve všech budovách – na hlavní budově na náměstí T. G. Masaryka 2, v Galerii Špalíček na Uprkově 18 i na Hvězdárně Prostějov v Kolářových Sadech 3348 (na hvězdárně od 20:00).

„Upozorňujeme, že dříve avizovaný Marsmeloun (nafukovací model Marsu) z technických důvodů na hvězdárně nebude,“ doplnil mluvčí MG Markéta Hamzová.

Návštěvníci se mohou těšit na šermířskou skupinu Kirri, kejklíře, živou hudbu, divadlo, tvořivé dílny, stánky s řemeslnými výrobky i ukázky řemesel, malování na obličej určené dětem a vstup do všech výstav a expozic (kromě WAXMUSEUM v Galerii Špalíček). V rámci Muzejní noci se také uskuteční slavnostní vyhlášení literární soutěže.

Vstupné na všechny budovy je pro dospělého 50 Kč, dítě zdarma.

 

Program:

Na obou muzejních budovách bude probíhat tvoření pro malé i velké, malování na obličej, možnost focení ve fotokoutku, ukázky práce, prodej výrobků kovářské firmy Stawaritsch a ukázky šermířské skupiny Kirri.

Hlavní budova

16:00 Komentovaná prohlídka výstavy Příběh železa

16:30 loutková pohádka Princezna a loupežník od divadla Pronitka, doprovodí dětský pěvecký sbor ZŠ Melantrichova pod vedením Hany Leitgebové

17:00 vystoupení kejklíře

18:00 Oficiální zahájení, vyhlášení literární soutěže a předání cen

18:30 loutková pohádka Princezna a loupežník od divadla Pronitka, doprovodí dětský pěvecký sbor ZŠ Melantrichova pod vedením Hany Leitgebové

19:00 vystoupení kejklíře

22:00 ukončení Muzejní noci 

Galerie Špalíček

18:15 vystoupení kejklíře

19:30 Komentovaná prohlídka – Bohumil Sekanina

20:30 Hudba k tanci i k poslechu

22:00 ukončení Muzejní noci

V Galerie Špalíček bude po dobu celého programu prodejní stánek s drátovanou keramikou Miluše Hrachovinové. 

Hvězdárna

20:00–22:00 tvoření a komentované prohlídky

22:00 ukončení Muzejní noci (red)

Poslat nový komentář