Mostkovice - Brodek u Přerova 1:4 (1:1)

Foto Lubomír Kaprál

V 15. kole 1. A třídy nastoupila na hřišti v Mostkovicích domácí jedenáctka proti hráčům z Brodek u Přerova. Průběh utkání negativně ovlivnilo počasí.

V prvním poločase hráli domácí se silným větrem v zádech, díky čemuž měli míč častěji na kopačkách. Ve 25. minutě po dlouhé autovém vhazování létal míč ve velkém vápně z hlavičky na hlavičku až se dostal k V. Vojtíškovi a ten prostřelil gólmana Huňku. Chvíli na to si Mostkovice vypracovaly ještě další dvě obrovské šance, ale vedení nenavýšily. A tak přišel trest v podobě vyrovnání. Hosté rozehráli trestný kop a Omelka bombou z hranice velkého vápna srovnal skóre utkání na 1:1. Po změně stran hráli po větru hosté. Vzhledem k tomu, že fotbalová kvalita byla na jejich straně, bylo jen otázkou času, kdy se ujmou vedení. A došlo k tomu brzy, již v 50. minutě je poslal do vedení Hejč. Vzhledem k tomu, že domácí za celý druhý poločas hostující branku téměř neohrozili a Brodek přidal další dva góly, skončilo utkání zaslouženě jejich výhrou.