Prostějov je třetí v žebříčku obchodní plochy na jednoho obyvatele

Prostějov je třetí v žebříčku obchodní plochy na jednoho obyvatele
ilustrační foto

 

Podle společnosti DTZ je v Prostějově evidováno 54 tisíc metrů čtverečních maloobchodních ploch. Na jednoho obyvatele tak připadá 1,2 metrů čtverečních. Před Prostějovem už je pouze Olomouc, která díky Šantovce má na jednoho obyvatele 1,4 metru. Prvenství v republice patří Liberci s 1,5 metru.

Číslo ale není konečné. Pokud v Prostějově vyroste nákupní Galerie Prostějov o rozloze kolem sedmnácti tisíc metrů čtverečních, město se vyhoupne do čela žebříčku. „Za předpokladu, že zde počet obyvatel zůstane stabilní, mohla by saturace Prostějova vzrůst až na 1, 625 metrů čtverečních na jednoho obyvatele,“ konstatují analytici z DTZ. (ber)

Komentáře

Na metry super, ale koupit se nic nedá. Na náměstí jen větnamci a ve "Zlaté bráně" taky nic.

Tak to jsem klidná, do roka a do dne je vítězství naše i bez OG. Zanedlouho počet obyvatel klesne pod 40tisíc a každý statutární prostějovan tak bude mít své 2metry2 obchodní plochy na té naší vesnici.

Mě by se líbil Baumax. Kdysi se mluvilo o tom, že bude někde v Plumlovské.Líp, než Penny, Billa a Interspar v jedné lajně...

Přivítala bych různé jiné obchody ať se liší od Arkády.. chápu, že se sem nepoženou dražší obchody skrz kupní sílu, ale přesto spousta lidí jezdí nakupovat do Brna či Olomouce.. 

 

Poslat nový komentář