OBRAZEM: Tvořivá knihovna a rozsvěcování obecní dýně v Alojzově
Že je možné se pobavit i na malé vesnici, dokazuje alojzovská tvořivá dílna, určená pro všechny generace občanů. Konala se v pěkném sále obecního úřadu ve čtvrtek 27. října.
Děti vyráběly ježky z papíru, pomáhaly maminkám a ostatním s vyřezáváním dýní před jejich domky. Hrály si mimo jiné s velkou stavebnicí, která je velmi zaujala. Panovala dobrá nálada, některé účastnice přinesly něco na zub, aby se účastníkům lépe pracovalo a povídalo. Dále čekalo všechny na návsi před hostincem rozsvěcování dýně. Tradičně ji moc hezky vyřezala knihovnice Julinka, tentokrát s pomocnicí Hankou. A že nebyla zrovna malá, tak dýni do sálu zanesli hasiči a na venkovní stanoviště pak starosta a místostarosta obce. Venku se přidali další občané. Zapálili jsme prskavky, světelné dortové fontánky a lucerničky, které máme už z minulých let. Ve tmě dýně zářila jako stromeček. Na děti to zapůsobilo tak, že začaly zpívat píseň "Vánoce, Vánoce přicházejí." Nešlo o znevážení těchto svátků, ale o kouzlo okamžiku, kdy dospělí ve svitu svíček mysleli na blížící se Dušičky, drobotina už na Ježíška. Přítomné to vskutku rozesmálo."Poděkování patří všem, co mají zájem o dění v naší obci a pomáhají nám", řekly svorně knihovnice Hana, Mája a Julie. (red)













Poslat nový komentář