OBRAZEM: Mikulášské nadělování a rozsvícení stromu v Alojzově
Obecní úřad v Alojzově, kulturní výbor, knihovnice, četa a dobrovolníci z řad občanů připravili pro děti "Mikulášskou nadílku." Před začátkem této akce si mohli zájemci v sále prohlédnout výstavku vánočních ubrousků, pletený betlém a fotografie obecní budovy. Tu zdobí hned začátkem adventu knihovnice.
Z výkladu obchodu na vše dohlíží dva vánoční skřítci z březových polen. Strom nazdobila četa světýlky a sněhuláky, které vyrobily místní občanky. Na studni před hostincem čekala hlavně na děti malá "Mikulášská družina", ozářená několika lampami, také DJ s pěknými písničkami, čaj a punč na zahřátí byl pro všechny. Starosta zahájil akci přivítáním malých i velkých, místních i návštěvníků obce. Spolu s dětmi přivolal Mikuláše, kterého doprovodil čertík a dva andílci. Následovalo pár slov na úvod, byl rozsvícen stromeček, pak už básničky střídaly písničky, ukáplo pár slziček, ale zbytečně, čertík byl docela hodný. Andílci nenašli ve své knize žádného velkého hříšníka, tak laskavý Mikuláš dával ponaučení, ale i chválil. Valinka a Zuzanka předaly družině, tak jako minulý rok, dárek od místních dětí, pěkné obrázky a fotografii z loňské nadílky. Radost byla na obou stranách. Za básničku dostal dárek i starosta obce. Nastalo děkování a loučení, ještě se všichni společně podívali na pěkný ohňostroj, pak už děti mávaly vzdalující se družině. DJ pořád ještě vyhrával, kdo chtěl, mohl si zazpívat nebo se zahřát v hostinci, který byl pro tento den nekuřácký. "Rozzářené dětské oči jsou nejlepší odměnou", dodali starosta M. Grulich a místostarosta Z. Procházka.
Knihovna Alojzov

























Poslat nový komentář