Odstraňte je! Prostějov vyzývá majitele dalších dvou vraků

Odstraňte je! Prostějov vyzývá majitele dalších dvou vraků
Foto Magistrát města Prostějova
Další fotky: 
Odstraňte je! Prostějov vyzývá majitele dalších dvou vraků

Další dva vozy, dlouhodobě odstavené v ulicích Prostějova, musí jejich majitelé buď zprovoznit, nebo odstranit. Jinak je čeká postih od Magistrátu.

Prvním vozem je stříbrná Mazda 626, RZ: 5M3 5790, odstavená v Šárce.  Druhým pak červený Opel Astra, RZ: 1M5 5650, parkující na odstavné ploše mezi ulicemi Finská a Plumlovská vedle restaurace Koliba. U tohoto vozu skončila STK v červenci 2016.

Obě vozidla nesmí být provozováno na pozemních komunikacích z důvodu marného uplynutí lhůty pro provedení pravidelné technické prohlídky. Provozovatel uvedeného silničního vozidla je povinen odstranit důvody, pro které nelze toto silniční vozidlo provozovat na pozemních komunikacích, tj. provést pravidelnou technickou prohlídku (STK)/odstranit závady způsobující technickou nezpůsobilost silničního vozidla, nebo odstranit silniční vozidlo z pozemní komunikace a odstavit jej mimo pozemní komunikaci.

„Po marném uplynutí 2 měsíců od doručení výzvy je vlastník pozemní komunikace oprávněn silniční vozidlo z pozemní komunikace odstranit a odstavit jej na vhodném místě. Náklady spojené s odstraněním a odstavením silničního vozidla je povinen uhradit Statutárnímu městu Prostějov provozovatel silničního vozidla,“ upozorňuje Odbor správy a údržby majetku. (ber)

Poslat nový komentář