Soud pátrá po datu úmrtí muže

Soud pátrá po datu úmrtí muže
ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Okresní soud v Prostějově vyzývá každého, kdo zná okolnosti, z nichž lze zjistit datum smrti Bohuslava Alta, narozeného 1954, posledně bytem trvale Puškinova 1935/13, Prostějov, nebo zná okolnosti, které by k takovému zjištění mohly vést, aby o nich podal ve lhůtě jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky zprávu soudu.

Bohuslav Alt byl nalezen 7. 11. 2020 kolem 16.20 hodin mrtev doma na adrese Puškinova 13 v Prostějově, a to v mezipatru pod schodištěm. Bohuslav Alt bydlel sám, nezvedal mobilní telefon a několik lidí sdělovalo, že jej několik dní neviděli. Na místo byl přivolán lékař Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, p. o., který konstatoval smrt a datum smrti stanovil odhadem na den 5. 11. 2020. Ve věci byly Policií ČR zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti. Policie ČR, obvodní oddělení Prostějov 1, svým usnesením věc odložila se závěrem, že nejde o podezření z trestného činu. Podle dosavadních zjištění policie místo nálezu těla Bohuslava Alta je místem jeho úmrtí.

„Soud oznamuje, že po uplynutí lhůty jednoho měsíce od uveřejnění vyhlášky, která končí dne 8. 5. 2021, vydá rozhodnutí, ve kterém určí den smrti Bohuslava Alta. Proti tomuto usnesení není odvolání přípustné,“ doplnila samosoudkyně Ivana Pazderová. (red)

Poslat nový komentář