Vrahovice uctí spolupracovníky Karla Gotta. Pojmenováním dvou ulic

Vrahovice uctí spolupracovníky Karla Gotta. Pojmenováním dvou ulic
ilustrační foto MMP

V Prostějově postupně vznikají nové oblasti s výstavbou rodinných domů. Nyní se jedná o lokalitu ve Vrahovicích, za ulicemi Oskara Nedbala a Vítězslava Nováka. Nově vzniklé ulice vyžadují, pro potřeby evidence obyvatel, svá pojmenování – nové adresy. Radní proto doporučili zastupitelům zachovat stávající způsob pojmenování inspirovaný geograficky, vlastenecky či botanicky.

„V této lokalitě jsou ulice pojmenovány podle hudebních skladatelů, jako je například Vítězslav Novák, Oskar Nedbal, Bohuslav Martinů či třeba dirigent Václav Talich,“ popsal primátor František Jura a dodal, že zastupitelé na úterním jednání odsouhlasili návrh radních.

Dvojice ulic bude pojmenována takto:

Jedna ulice ponese jméno Jiřího Štaidla (22. 1. 1943 – 9. 10. 1973), což byl český písňový textař, scenárista, hudebník a divadelní manažer, spolupracovník zpěváka Karla Gotta a skladatele Karla Svobody.

Další ulicí, která získá nové pojmenování, je ulice ve stejné části Vrahovic a ponese jméno českého skladatele filmové, televizní, populární a muzikálové hudby Karla Svobody (19. 12. 1938 – 28. 1. 2007). Karel Svoboda spolupracoval s Karlem Gottem a s textařem Jiřím Štaidlem. (red)

Poslat nový komentář