Odstartoval první výlet krajského Seniorského cestování!

Odstartoval první výlet krajského Seniorského cestování!
Foto Olkraj.cz
Další fotky: 
Odstartoval první výlet krajského Seniorského cestování!

Kraj rozjel Seniorské cestování i v tomto roce. Příspěvek každého účastníka je již několik let stejný, vyjde na dvě stokoruny. Všechny výlety zahrnují cestu autobusem, služby průvodce, vstupné, ale i oběd. Z nabídky si vybere opravdu každý, ať už má rád přírodu, památky nebo technické zajímavosti. 

V pátek vyrazili senioři z Olomouce v 6:30 od krajského úřadu na první výlet. Cesta začala návštěvou třetí největší přečerpávací vodní elektrárny na světě - Dlouhé Stráně, včetně výjezdu na Horní nádrž. Poté následoval Zábřeh, kde se v podhůří Jeseníků nachází rodinná konzervárna Via Delicia a její domácí dobroty.

"Výlety lze objednat na webové stránce seniorskecestovani.cz, tedy on-line, nebo fyzicky v regionálním informačním centru ve Smetanových sadech. Vyjíždí se vždy z různých míst okresu, například Prostějované mohou vyrazit na elektrárnu Dlouhé Stráně, do pivovaru Holba, do střeleckého areálu na Jívové, na Helfštýn, do Litovle či Shrotthových lázní. Částka, kterou kraj na tuto aktivitu přispívá, se blíží 1,5 milionu korun. Je báječné vidět aktivní seniory, kteří se na cestování každoročně těší a již od začátku roku volají, zda se projekt bude v dalším roce opakovat", přiblížila Milada Sokolová, která má oblast cestovního ruchu na Olomouckém kraji ve své gesci. (red)

Poslat nový komentář