Hošík se ztratil matce při nákupu v lékárně. Situaci řeší sociálka

Hošík se ztratil matce při nákupu v lékárně. Situaci řeší sociálka
ilustrační foto pixabay

Desátého června v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci prověřit telefonické oznámení, ve kterém oznamovatel uvedl, že se před restaurací na Žižkově náměstí nachází ztracený malý chlapec. Hoch nekomunikoval, pouze sdělil své křestní jméno a to, že hledá maminku.

Na prstech ukázal, že mu jsou tři roky. Adresu, kde bydlí, nevěděl. Hošík byl převezen na služebnu Policie ČR. Postupným odhalováním informací se podařilo zjistit a následně zkontaktovat chlapcovu matku. Ta uvedla, že se jí ztratil pravděpodobně při nákupu v lékárně. Důsledným šetřením vyšlo najevo, že hoch je o několik let starší než ukazoval na prstech. "Celý případ byl nahlášen pracovníkům Oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD)," konstatovala komisařka Terez Greplová. (red)

Komentáře

Důsledným šetřením vyšlo najevo, že hoch je o několik let starší než ukazoval na prstech. "

Další vyšetřování odhalí, že se nejedná o chlapce, ale o dívku.

Poslat nový komentář