Sokol Ústí přehrál Sokol Určice 5:1

Foto Lubomír Kaprál

V neděli 1. května bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 24. kolo Olomouckého krajského přeboru, ročníku 2015-2016, ve kterém Určice hostily mužstvo Sokola Ústí.

Utkání pro domácí nezačalo dobře. Hosté se po první vážné situaci ujali vedení již ve 4. minutě. Autorem branky byl Pančochář - 0:1. V dalším průběhu hry si obě mužstva vypracovala několik nadějných příležitostí. Za zmínku stojí hlavička hostujícího Škařupy, kterou gólman Holásek výborným zákrokem vytěsnil na roh. Činily se i Určice. V 40. minutě nadějnou střelu Zapletala tečovala obrana na roh. Stejný hráč v poslední minutě prvního poločasu napálil míč do tyče. Po změně stran mohli vyrovnat stav utkání Halouzka a chvíli na to Menšík, ale neuspěli. V 60. minutě se trefil mezi tři tyče domácí branky Holoubek a s domácím mužstvem to začalo být vážné. V 75. minutě si hostující Orava všiml špatně postaveného gólmana, obloučkem téměř z 30 metrů jej přeloboval a zvýšil vedení svého mužstva na 3:0. O tři minuty později to bylo již 4:0. Tentokrát se prosadil hlavou Pat. Sencovici. Čestný úspěch domácích zaznamenal v 87. minutě z pokutového kopu Bokůvka. Poslední hřebíček do určické rakve zatloukl těsně před koncem utkání Holoubek, který dal výsledku konečnou podobu - 1:5 pro hosty. Lubomír Kaprál