Sportovní jedničkou Prostějova Tomáš Berdych

Tomáš Berdych

V pátek večer byly v hotelu Tennis Club vyhlášeny výsledky devátého ročníku ankety Sportovec města Prostějova.

Hlavní cenu si odnesl tenista TK Agrofert Prostějov Tomáš Berdych, který ocenění získal již popáté. Na druhém místě jej doplnila Petra Kvitová a bronzovou pozici obsadil parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk. Berdych získal také cenu veřejnosti Sportovní hvězda prostějovských médií.Rovněž popáté se nejlepším týmem města staly volejbalistky VK Agel Prostějov. Za nimi skončily raftařky Tomi-Remont Prostějov, držitelky osmi titulů z evropského šampionátu, a držitelé extraligového titulu TK Agrofert Prostějov. Kromě toho byly v pátek vyhlášeno i dalších osm kategorií. Talentem roku se stal tenista Adam Pavlásek, mládežnickým týmem roku jeho mateřský TK Agrofert Prostějov, cenu pro trenéra mládeže roku 2012 převzali fotbaloví trenéři Tomáš Gros a Petr Langr, trenér plavců Petr Adamec a Lukáš Majer, který ze střídačky vede mladé hokejisty Jestřábů Prostějov.Neprofesionálním sportovcem roku se stal kulečníkář Martin Dostál, horolezkyně Petra Růžičková a parašutista Radek Šíma. Komise pro mládež a tělovýchovu udělila také cenu pedagogovi Ladislavu Zemanovi a do Síně slávy prostějovského sportu byli uvedeni fotbalista Pavel Dyba a lukostřelec František Sedláček. Sportovními událostmi loňského roku se pak stalo Pozvednutí cyklistické Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Tomečka na světovou úroveň (pro Ricardo Racing Team), významný podíl na triumfech Davis Cupu, Fed Cupu a Hopman Cupu pro tenisty TK Agrofert Prostějov, a dlouholetá vysoká úroveň Hanácké volejbalové ligy smíšených družstev (pro výbor SK HVL).

Výsledky ankety Sportovec města Prostějova 2012:

Sportovec roku:1 .Tomáš Berdych (tenis, TK Agrofert Prostějov)2. Petra Kvitová (tenis, TK Agrofert Prostějov)3. Jiří Gečnuk (parašutismus, Dukla Prostějov)

Tým roku:1. Volejbalistky VK Agel Prostějov (mistryně republiky a vítězky českého poháru, účastnice Ligy mistrů)2. Raftařky Tomi-Remont Prostějov (osminásobné mistryně Evropy)3. Tenisté TK Agrofert Prostějov (vítěz extraligy smíšených družstev)

Talent roku:1. Adam Pavlásek (tenis, TK Agrofert Prostějov)2. Matouš Hynek (cyklistika, SKC Prostějov)3. Tomáš Roba (nohejbal, TJ Sokol I Prostějov)

Mládežnický tým roku:1. Tenisté TK Agrofert Prostějov (všechny kategorie) (1. místo Mistrovství České republiky v mládežnických věkových kategoriích - minitenis, babytenis, mladší žáci, dorost, 2. místo Mistrovství České republiky starších žáků)2. Raftaři Tomi-Remont Prostějov (junioři + juniorky) (8x 1. místo na mistrovství světa, 2x 2. místo na mistrovství světa, 10x 1. místo na Mistrovství České republiky)3. Cyklisté SKC Prostějov (všechny kategorie) (1. místo SCM v ČR)

Trenér mládeže roku:Tomáš Gros + Petr Langr (fotbal)Petr Adamec (plavání)Lukáš Majer (lední hokej)

Neprofesionální sportovec roku:Martin Dostál (kulečník)Petra Růžičková (horolezectví)Radek Šíma (parašutismus)

Cena Komise pro mládež a tělovýchovu:Ladislav Zeman (pedagog)

Síň slávy prostějovského sportu:Pavel Dyba (fotbal)František Sedláček (lukostřelba)

Sportovní událost roku:Pozvednutí cyklistické Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Tomečka na světovou úroveň (pro Ricardo Racing Team)Vvýznamný podíl na triumfech Davis Cupu, Fed Cupu a Hopman Cupu (pro tenisty TK Agrofert Prostějov)Dlouholetá vysoká úroveň Hanácké volejbalové ligy smíšených družstev (pro výbor SK HVL)

Sportovní hvězda prostějovských médií:1. Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov) 247 hlasů2. Tomáš Rais (zápas, TJ Sokol Čechovice) 200 hlasů3. Jakub Filip (cyklistika, SKC Prostějov) 121 hlasů