Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov bodoval

Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov bodoval
ilustrační foto
Další fotky: 
Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov bodoval
Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov bodoval

Prostějovský závodník Daniel Babor, který věkem spadá ještě do kategorie mužů do 23 let, suverénně vyhrál kritérium s mezinárodní účastí GP Nyíregyháza v Maďarsku. Elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov ve složení Denis Rugovac, Wojciech Pszczolarski, Vladimír Mikšaník, Daniel Babor, Marek Dolníček a junior René Smékal se nedávno postavil na start mezinárodního kritéria vyměřeného na padesát okruhů. Závodníci v něm měli možnost sbírat body jak v průjezdech, tak také ve velkém bodování.

Hned úvodní velké bodování vyhrál Babor, který se v závodě představil ve skvělé formě a hned po něm se společně s jedním z maďarských závodníků vydal do úniku. V prvenství v průjezdech se tato dvojice pravidelně střídala, ve velkém bodování však téměř pokaždé zvítězil Babor. Maďarský závodník pak jeho tempu nestačil a český závodník tak zůstal na čele sám. Za jeho zády však začal být aktivní peloton, z něhož se odpoutal další závodník, který Babora dostihl a opět pokračovali ve dvou. Přesto, že byl závodník TUFO-PARDUS Prostějova v úniku většinu dne, nadále sbíral maximální počty bodů a ovládl také závěrečný sprint. Vítězem se tak stal rozdílem třídy, kdy si za padesát kol na své konto připsal přes sto osm bodů, druhý závodník jich měl pětapadesát.

„Dan podal fenomenální výkon, tento typ závodů mu sedí a také bylo vidět, že je ve velké pohodě. Náskok před pelotonem si držel i díky týmové spolupráci s přehledem, o jeho formě koneckonců svědčí také bodový rozdíl, s jakým se mu podařilo zvítězit, “ řekl sportovní ředitel Josef Perný.

Do první desítky se z českých závodníků probojoval také Denis Rugovac, který skončil šestý a devátý byl René Smékal, věkem teprve junior, a přesto se mu podařilo prosadit v bodování mezi elitními muži.

Výsledky:1. Daniel Babor (CZE - TUFO-PARDUS Prostějov) 108 b.2. Cristian-Marius Petrache (ROU – UVT-Devron West Cycling Team) 55 b.3. Csaba Pályi (HUN – Epronex – BSS Oil Team) 22 b.6. Denis Rugovac (CZE – TUFO-PARDUS Prostějov) 12 b.9. René Smékal (CZE – TUFO-PARDUS Prostějov) 2 b.

(Zdroj: TUFO-PARDUS Prostějov) 

Poslat nový komentář