FOTO + VIDEO Agelky v poháru přejely Přerov, výkon však nebyl ideální

Agelky porazily Přerov i díky lepším blokům.

Poprvé po novém roce se volejbalistky VK Agel Prostějov představily vlastním divákům. V derby utkání v rámci Českého poháru přivítaly třetí celek tabulky UNIQA extraligy PVK Přerov.

První set začaly Agelky rozpačitě. Prohrávaly 2:5, 3:9 a 4:12 a trenér Čada si musel vzít několik time-outů, aby svoje děvčata probudil. Následovalo snížení na 12:16 a pak obrat při podání Hrončekové na 17:16. Za zlepšeným výkonem Agelek byl kromě servisu i agresivnějí útok, na kterém se podílela především dobře smečující Kossányiová. Po tomto zvratu ve skóre však Přerovanky zbraně nesložily a držely s favoritem krok až do závěru setu. Nejprve Prostějov utekl při podání Hippe na 21:18, pak však několikrát zakončoval do autu a bylo to znovu o bod 23:22. Do dvacátého třetího bodu pak bylo skóre vyrovnané, následně Agelky neproměnily první setbol a radovat se mohly až po přesném smeči Hippe na 26:24.

Druhou sadu zahájil prostějovský tým o mnoho lépe. Hned v úvodu si vybudoval výrazný náskok 7:0, který si udržel prakticky až do konce setu. Hráčky obou týmů se v této části hry střídaly v minisériích, nejprve Agel utekl z 13:8 na 16:8, Přerov ale následně snížil na 16:12. Pak ale dostala do ruky míč Pavla Vincourová a svým servisem získala Prostějovu další čtyři body. Poslední část druhé periody si pak soupeřky rozdělily takřka rovným bodovým dílem a domácí vyhrály druhou sadu 25:18.

Třetí sada již byla zase o něco vyrovnanější. Prostějovský tým se sice brzy zase ujal čtyřbodového vedení 5:1 při podání Hrončekové, Přerovanky si však tentokrát protivníka na větší náskok utéct nenechaly a při desátém bodu již byl stav zase vyrovnaný. Pak se oba celky střídaly ve vedení, Prostějov vedl 12:10, Přerov naopak 13:15. Agel následně čtyřbodovou šňůrou otočil na 17:15, rozhodnuto však ještě rozhodně nebylo. Zvláště při podání Dedíkové byl Přerov hodně nebezpečný, a i proto si opětovně získal vedení 20:22 (vyrovnanou pasáž ze třetího setu si prohlédněte zde). Závěr třetí sady byl hodně vyrovnaný, hrály se dlouhé výměny, ve kterých však měl více štěstí Prostějov, a třetí sadu dotáhl do vítězného konce 25:22. Ukončil tím i celý zápas v poměru 3:0.

I přes relativně hladké vítězství nebyl trenér Agelu Miroslav Čada s výkonem svých svěřenkyň spokojen. „Udělali jsme ve hře hodně chyb. Poprvé nastoupila na liberu Gomes, která není úplně v pořádku, a nejistota při přihrávce byla vidět. Nemohla za to však pouze ona. Chvílemi jsme se báli hrát. Když jsme vedli, bylo to dobré, ale když byl vyrovnaný stav, tak jsme si nevěřili a byli jsme málo agresivní v útoku. Často jsme také v nevhodné době kazili podání, na kterém byl naopak soupeř uvolněný, proto to bylo vyrovnané utkání,“ řekl k zápasu Miroslav Čada. Zápas Agelkám vyhrála především bojovnost. „I to, že jsme se dokázali v prvním setu zmobilizovat a nepříznivý stav obrátily, je pozitivní,“ vyzvedla jeden z kladných rysů utkání kapitánka mužstva Solange Soaresová. Podle přerovského trenéra zápas rozhodly především nevynucené chyby. Utkání však vzal především jako přípravu na UNIQA extraligy. „Od prosincové ligy jsme nehráli žádný zápas, proto to byl ještě takový přípravák. Ještě tam není ta síla,“ řekl Leopold Tůma. I proto také nechal některé opory odpočívat a dal příležitost hráčkám z lavičky. „Hrály dobře,“ uvedl na jejich adresu Tůma.

VK Prostějov – PVK Přerov 3:0 (24, 18, 22)Rozhodčí: Kostka a Krtička. Čas: 74 minut. Diváků: 300.

Sestava Prostějova: Miletič, Hrončeková, Hippe, Kossányiová, Žarkova, Vincourová, libero Gomes – Soares, de Assis. Trenér: Miroslav Čada.Sestava Přerova: Skřičková, Dedíková, Kohoutová, Nucová, Gálíková, Rosenbergerová, libero Radivojevičová – Ticháčková, Mátlová, Murčinková. Trenér: Leopold Tůma.

Bodový vývoj – první set: 0:2, 2:2, 2:5, 3:9, 4:12, 6:12, 7:15, 9:15, 17:16, 17:18, 21:18, 23:20, 23:23, 24:23, 26:24. Druhý set: 7:0, 7:2, 10:2, 10:5, 13:6, 13:8, 16:8, 16:12, 20:12, 20:14, 23:16, 23:18, 25:18. Třetí set: 1:1, 5:1, 6:4, 9:6, 9:8, 10:10, 12:10, 12:12, 13:15, 17:15, 18:18, 19:20, 21:20, 23:21, 25:22.