Tomáš Berdych na Masters válí

Semifinále nejlepších tenistů v Londýně otevřelo svou bránu i Tomáši Berdychovi – sedmičce mezi mužskou špičkou. Vstoupil do ní poprvé ve své kariéře po svém třetím utkání v základní skupině, ve kterém zdolal ve třech setech Davida Ferrera (5. ATP).

Turnaj mistrů nezačal pro Tomáše Berdycha zrovna růžově, když mu v prvním kole postavil do cesty světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče. Z prohry s favoritem se však prostějovský tenista  rychle otřepal a ve svém druhém utkání zdolal dalšího Srba v turnaji – náhradníka Janka Tipsareviče (9. ATP). Včera pozdě večer se postavil na kurt proti Davidu Ferrerovi s cílem dostat se mezi čtyřku semifinalistů. K tomu ho mohla posunout jedině výhra. Po prvním prohraném setu se do Španěla, kterého ze sedmi vzájemných soubojů porazil jen dvakrát, zakousl a zvrátil vítězství na svou stranu. Ve třetím setu ho doslova rozdrtil 6:1. Forma Tomáše Berdycha graduje a může ji zúročit v semifinále Turnaje mistrů s francouzským hráčem Jo-Wilfriedem Tsongou (6. ATP). Snad mu i v tomto utkání přinese trošku štěstíčka zlatý čtyřlístek, který dostal od šéfa prostějovského tenisu Miroslava Černoška před svým odletem do Londýna. (jap)