Černou limuzínu nechci. O růžovou je zájem, říká Jaromír Šmída
První limuzínu přivezl Jaromír Šmída do Seloutek před pěti lety. Od té doby Meluzíně pořídil dalších sedm sourozenců. Ten nejnovější, Navigátor, s motorem o obsahu 5,4 litru, s V8 a 32 ventily, patří k nejluxusnějším.
„Mám jich vlastně deset, pojízdných osm, dvě jsou na díly,“ říká Jaromír. Jedna z limuzín stojí v Berouně a jezdí Prahu, Plzeň a okolí. Letos budou další dvě jezdit Ostravsko a jiní Moravu. Mezi bílými vozy vyniká jeden růžový. Kupodivu, Bárbínovské auto je dost žádané. "Jezdí hlavně rozlučky se svobodou, narozeniny krásných žen a také svatby," představuje Barbie. Že ve flotile chybí černá barva, Jaromír neřeší: "Nechci černé auto, mně připadá moc pohřební. Co vím, černou limuzínu mají v Brně a v Praze a zrovna moc v provozu není. Ta barva je sice elegantní, ale smutná. Na oslavy, které jezdíme my, se nehodí."
Ta nejdelší limuzína z Jarkovy stáje, Navigator, měří 11,5 metru. Právě s ní by chtěl Jarek dosáhnout zápisu v české Knize rekordů. Naději na úspěch bezesporu má, Navigátor je o půl metru delší, než autobus Karosa. (ber)
Poslat nový komentář