ČP

Balíkomat v Prostějově? Už na jaře!

ilustrační foto internet

 

Předvánoční čas s sebou nese i nákupy. Hodně z nás je dělá po internetu a pak s netrpělivostí vyhlíží doručovatele. Brzo ale dojde k revoluční změně, pošta hodlá zavést balíkomaty, určené k vyzvedávání zásilek. Jeden z prvních v republice se na jaře objeví v Prostějově.

Zákazník si objedná zásilku například na e-shopu a vybere si jako místo doručení balíkomat na určitém místě. „V okamžiku, kdy poštovní doručovatel zásilku uloží, adresátovi přijde SMS zpráva s kódem," vysvětlila mluvčí České pošty Marta Selicharová.

Zákazník pak zadá na balíkomatu kód, zaplatí dobírku a vyzvedne si zásilku.

První balíkomaty se objeví na jaře v Praze, Strakonicích, Českých Budějovicích a Prostějově. (ber)

Neotvírejte Informace o zásilce, zavirujete si počítač!

ilustrační foto internet

 

I do České republiky dorazily podvodné e-maily, které se vydávají za zprávy České pošty. V těchto dnech pošta zaznamenána další vlnu podvodných zpráv: Pokud je otevřete, může si zavirovat počítač a podvodníkům předat přihlašovací údaje ke svému bankovnímu účtu.

 

 

„Podvodné e-maily jsou psány ve formě ‚Informace o zásilce‘, kde najde zákazník údaje o nedodání zásilky a upozornění na možné sankce,“ konstatovala mluvčí České pošty Marta Selicharová, podle které je ve zprávě je umístěn odkaz na podvodné stránky s trojským koněm Win32/Spy.Hesperbot.