Graffiti jam

Ve městě přibyly další graffiti. Pokochat se můžete u dopravního hřiště

Foto Pavla Koutná

GRAFFITY JAM se jmenuje sraz sprejerů, který od roku 2017 v Prostějově pravidelně pořádá Pavla Koutná a Dave Iga. Zeď  u dopravního hřiště tentokrát nově vyzdobilo sedm sprejerů.

"U Prostějovanů se zeď stala velmi oblíbená, často se u ní lidé fotí nebo si dávají sraz u “Goťáka”," říká spoluorganiátorka a zároveň spolumajitelka plotu Pavla Koutná, jejímž cílem bylo vytvořit veřejně přístupnou galerii jednoho z odvětví moderního umění, kterým graffity bezpochyby je.

Přijďte se podívat na nová díla mladých sprejerů. (ber)

OBRAZEM: Betonový plot u trati opět změnil tvář

Foto Pavla Koutná

Montovaný betonový plot u železniční trati v Tyršově ulici v Prostějově mění od roku 2017 svou tvář. Šeď betonu pokrývají graffiti, každý rok nové.

První akci pořádal IGA ART a zúčastnila se jí přibližně desítka malířů. Každým rokem jsou původní malby přemalovány novými výtvory. "Dohodli jsme se se skupinou účastníků, že každým rokem plot změní svoji vizáž," uvedla spolumajitelka plotu Pavla Koutná.

Pod rukama malířů tak opět vznikly obrazy více či méně náročné. (ber)

The Beatles v Prostějově

Foto Pavla Koutná

Devatenáctého května tohoto roku změnil montovaný betonový plot u železniční trati v Tyršově ulici opět svou tvář. Skupinka deseti malířů přemalovala obrazy, které vznikly na plotě téměř přesně před rokem.

"Vznikají dva poslední obrazy, přibyl The Beatles z dílny Michala Dvořáka a ten poslední se ještě tvoří", uvedla Pavla Koutná, jedna z majitelů plotu, která dala malířům souhlas se vznikem graffiti. Akci pořádal, stejně jako před rokem, IGA ART. 

Jak se vám obrazy líbí? (red)

Betonový plot u železniční trati opět změnil vizáž! Téměř hotovo!

Foto Pavla Koutná

Jak jsme psali již v odpoledních hodinách, montovaný betonový plot u železniční trati v Tyršově ulici změnil před rokem svou tvář. Šeď betonu tak pokrývají od 27. května graffiti. Ty dnes změnily svoji podobu.

Akci již tehdy pořádal IGA ART a zúčastnila se jí přibližně desítka malířů. Dnešním dnem malby, které vznikly, byly přemalovány novými výtvory. "Dohodli jsme se se skupinou kluků, že každým rokem plot změní svoji vizáž. Dnešním dnem se přetřely původní malby a vznikly nové. Pouze jeden sprejer byl tento týden mimo republiku, jedno dílko tedy vznikne později", uvedla pro Prostějovské novinky spolumajitelka plotu Pavla Koutná.

Tak co, líbí? (red)

OBRAZEM: Betonový plot u železniční trati opět mění svou tvář!

ilustrační foto

Montovaný betonový plot u železniční trati v Tyršově ulici změnil před rokem svou tvář. Šeď betonu pokrývají od 27. května graffiti. Tentokrát byly ovšem chtěné.

Akci pořádal IGA ART a tehdy se jí zúčastnila přibližně desítka malířů. Dnešním dnem malby, které vznikly, budou přemalovány novými výtvory. "Dohodli jsme se se skupinou kluků, že každým rokem plot změní svoji vizáž. Dnešním dnem se přetřely původní malby a začínají vznikat nové", uvedla spolumajitelka plotu Pavla Koutná.

Pod rukama přibližně desítky malířů vznikají obrazy více či méně náročné. Hotovy ale jen tak nebudou, někteří aktéři předpokládají ukončení práce až za tmy. A my vám přineseme informace o dokončení prací dnešního dne. (red)