ilustrační foto
Pokud jste si v posledních dnech všimli nevšedního ruchu na Kostelecké ulici v Kolářových sadech, vězte, že jste byli svědky průkopnické akce. Město totiž v obou lokalitách umístilo kamennou energii v podobě obrovských menhirů.
"Chceme do Prostějova vnést nové přírodní prvky," řekla PvNovinkám náměstkyně primátora Ivana Hemerková, která má celou akci "na svědomí". V Kolářových sadech byl osazen největší 9,6 tuny vážící kámen a spolu s ním skupina dalších, které budou spojeny dubovými kládami. "Chceme celé prostranství osadit kapradinami, popínavými rostlinami, šalvějí a podobně, aby to dostalo ucelený přírodní vzhled," vysvětlila Hemerková.