motocyklista

U Určic havaroval motorkář. Skončil v nemocnici

ilustrační foto

V sobotu 14. dubna 2018 pár minut před čtrnáctou hodinu vyjížděli prostějovští policisté k dopravní nehodě motocyklisty u obce Určice. 

"Třiašedesátiletý motorkář jel se svým strojem zn. Yamaha XV 1100 od obce Seloutky na obec Určice. Při průjezdu klesající levotočivou zatáčkou zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy, stavu a povaze vozovky a vlivem podklouznutí zadního kola motocyklu spadl se stojem na vozovku. Při nehodě se motocyklista zranil a byl převezen do nemocnice v Prostějově", popsal nehodu mluvčí PČR Olomouckého kraje Libor Hejtman.

Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou orientační dechovou zkouškou. Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření. (red)

 

Policie chystá preventivní akci pro motorkáře

ilustrační foto plakát

Jen vloni zemřelo na českých silnicích šedesát motorkářů. Policisté se proto letos rozhodli udělat preventivní akci zaměřenou na jejich ochranu. Řidiči si budou moci mimo jiné zdarma vyzkoušet jízdu na polygonu. Policie zároveň představí i různé možnosti ochrany - včetně airbagové vesty. Prostějovští motorkáři to mají nejblíž do Brna. 

Podle statistik si za nehody mohou ve většině případů motorkáři sami. Své dělá odmlka po zimě, nevyježděnost, nezkušenost, nejčastějšími příčinami je nepřiměřená rychlost, nezvládnutí stroje nebo nedodržování bezpečné vzdálenosti.

V rámci projektu se s "civily" projedou policejní motocyklisté na některé z vytipovaných tras. Jízdy budou končit na některém z devíti polygonů v České republice, kde bude pro motorkáře připraven program, který jim ukáže, co všechno se na tom polygonu mohou naučit.  

Oslněná řidička zřejmě přehlédla motocyklistu

Foto PČR

V neděli 8. dubna 2018 v 18:20 hodin došlo v křižovatce ulice Kralická se sjezdem z dálnice D46 ve směru od Olomouce v Prostějově k dopravní nehodě osobního automobilu značky Škoda s motocyklem značky Honda.

"Čtyřiačtyřicetiletá řidička Škody jela z dálnice a při výjezdu do Kralické ulice z dosud přesně nezjištěných příčin přehlédla od ulice Dolní projíždějícího třiapadesátiletého motocyklistu. Žena jako příčinu uvedla oslnění sluncem. Po střetu vozidel motocyklista uváděl možné zranění s tím, že lékařské vyšetření vyhledá sám," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.