ostatní

FOTO Prostějovští plavci získali na motýlkářském trojboji 21 medailí

Kamil Mlčoch v akci (zdroj: TJ Prostějov)

Karviná (16. března 2013) - Minulou sobotu se v Karviné se uskutečnil 15. ročník Karvinského motýlkářského trojboje, na kterém startovalo i sedmnáct prostějovských plavců. V konkurenci 28 českých a polských oddílů získali 21 cenných kovů. V trojboji obsadila Kateřina Praskačová 2. místo za olympioničkou Barborou Závadovou. V kategorii mužů obsadil v celkovém hodnocení trojboje Jakub Cibulka 8. místo.

Karvinský motýlkářský trojboj je prvním významným závodem letní plavecké sezóny. Startují zde plavci všech věkových kategorií. Hlavními disciplínami jsou všechny motýlkářské tratě – 50, 100 a 200 metrů. Absolutními vítězi se stávají plavci s nejvyšším bodovým součtem z těchto disciplín. Kateřina Praskačová v trojboji skončila druhá, stejně jako loni. Lepší byla pouze Barbora Závadová z Ostravy, kterou známe jako účastnici olympiády, mistrovství světa a mistrovství Evropy. Na čtvrtém místě skončila Lenka Skoumalová. Loňský bronzový Michal Tomeček nemohl výsledek obhájit kvůli zranění.